Північна Корея в партнерстві з Росією намагається створити ядерну тріаду, — Ягун

Прапори КНДР. Фото: news.un.org

Партнерство диктаторів Путіна і Кім Чен Ина ґрунтується на особистих взаємовигодах. Москві потрібна допомога Пхеньяна в постачанні озброєння для війни з Україною. Пхеньяну зі свого боку дуже важливо створити ядерну тріаду і для цього потрібна допомога безпосередньо Росії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт з національної безпеки Віктор Ягун.

“Пхеньян прагне створити ядерну тріаду. Нині Північна Корея має лише ядерні боєголовки та ракетне озброєння. І їй потрібна зброя, яка може перебувати недалеко від Сполучених Штатів, щоб тримати в напрузі таку велику державу своїми терористичними заявами. А для цього треба мати атомний підводний човен з ядерними ракетами, що базуються на ньому. Це може надати лише Росія. До того ж, вона вже має такий досвід передачі технологій Індії. Якщо Північна Корея отримає таку можливість, вона триматиме в напрузі не тільки США. Це буде дуже серйозний удар по всій міжнародній безпеці”, — розповів Ягун.

За його словами, побудувати такий підводний човен Північна Корея може і сама. Потрібна саме технологія малого реактора, який можна поставити на цю субмарину.

Він також зазначив, що Росія теж може зважитися на такий крок, тому що їй дуже необхідні північнокорейські боєприпаси для війни проти України.

“Росії дуже необхідні боєприпаси. І Північна Корея охоче їх надає. Там запустили заводи, які працюють навіть у нічні зміни. І всі ці боєприпаси відправляються в Росію. Тільки за приблизними підрахунками, Північна Корея вже поставила в Росію мільйон снарядів. Потрібно зазначити, що вся Європа і США спільно не змогли надати таку кількість снарядів Україні”, — зазначив генерал-майор запасу СБУ.

Він припустив, що, найімовірніше, Північна Корея отримає від Росії бажане, бо у світової спільноти важелі впливу на ці країни наразі обмежені.

“Сьогодні світова спільнота мало чим може вплинути на партнерство цих країн-агресорів. Річ у тім, що на ці країни вже накладено всі можливі санкції. Але це мало допомагає. Можливо, тут потрібно застосувати жорстку блокаду, наприклад, як свого часу заблокували Кубу. Але мені чомусь здається, що і Росія, і Північна Корея зможуть обійти й це обмеження. Багато світових політиків кажуть, що на Північну Корею може вплинути Китай. Але це глибока помилка. Тому що Північна Корея вже давно грає свою гру, і ні в кого не питає, можна це робити чи ні. Сьогодні у Північної Кореї є точки тиску навіть на Китай”, — акцентував Віктор Ягун.

Читайте також: Москва залежна від авторитарних режимів — подробиці про турне Путіна в КНДР (ВІДЕО)

Прямий ефір