Північна Корея та Іран допомагають Росії вести війну проти України — деталі співпраці та нових постачань зброї (ВІДЕО)

Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: ap.org

У ніч на 11 серпня російська армія атакувала Україну чотирма північнокорейськими балістичними ракетами KN-23, повідомили в Генеральному штабі ЗСУ. Іран і КНДР продовжують поглиблювати свою участь у війні проти України, стверджують в американському Інституті вивчення війни. Ці країни, як і раніше, постачають Росії летальну зброю. Раніше міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік заявив, що КНДР відправила в Росію майже 5 млн артилерійських снарядів, інформує FREEДОМ.

“Одна з північнокорейських ракет, на жаль, вбила у Київській області двох людей — батька із сином, хлопчику було чотири роки. Мої співчуття рідним і близьким”, — сказав президент України Володимир Зеленський.

Атака 11 серпня — не перший випадок застосування північнокорейських ракет КN-23. У ніч на 6 серпня російська армія вдарила по Київській області чотирма балістичними ракетами “Іскандер-М” або KN-23, повідомили в Генштабі ЗСУ. 

Ще в січні представник Ради національної безпеки США заявив, що, за даними розвідки, Російська Федерація використовувала KN-23 під час масштабної атаки 29 грудня 2023 року на Запорізькому напрямку і 2 січня 2024 року — для удару по Харкову. 

KN-23 називають північнокорейським близнюком російського “Іскандера”. Їхня максимальна дальність — 650-690 км. Оснащені ракети боєголовкою вагою до 500 кг. 

“Слід звернути увагу на те, що останній до цього моменту зафіксований випадок застосування росіянами балістичних ракет KN-23 північнокорейського виробництва для ударів по Україні було зафіксовано 27 лютого 2024 року. Таким чином виходить, що російські загарбники відновили використання далекобійного ракетного озброєння від КНДР після паузи, яка тривала 5 місяців”, — йдеться в публікації видання Defence Express. 

Ще один союзник Російської Федерації, який постачає їй зброю, — Іран. Тегеран постачає Москві безпілотники “Шахед” і артилерійські снаряди. 

Reuters пише, що російські військові на території Ірану вчаться використовувати іранські ракети Fath-360. За інформацією джерел агентства, саме їх планує передавати Москві Тегеран. 

“Посилаючись на численні конфіденційні розвідувальні джерела, чиновники заявили, що російські фахівці відвідали Іран, щоб вивчити, як управляти системою оборони Fath-360, яка запускає ракети з максимальною дальністю 120 км і боєголовкою вагою 150 кг. Одне з джерел сказало, що “єдиним наступним можливим кроком” після навчання буде фактичне постачання ракет у Росію”, — наголошується в публікації агентства Reuters. 

Аналітики звертають увагу на те, що характер постачання зброї з КНДР та Ірану відображає характер дій російської армії. Російське командування не цікавить точність стрільби. Низька якість північнокорейських боєприпасів або іранських ракет для них не так важлива, як їхня кількість. Адже тактика Москви — випалена земля.

“Населені пункти нашої країни противник здатний брати під контроль лише після того, як від них залишаються тільки купи битої цегли та назва. За інших обставин ворожа армія не здатна просуватися вперед. Тому очевидно, що постачання озброєння і техніки від країн-сателітів, чи то Північна Корея, чи то Ісламська Республіка Іран, зумовлені потребами російської армії”, — акцентував військовий експерт Владислав Селезньов. 

За постачання озброєння Кремль розплачується грошима, нафтою, сільгосппродукцією, технологіями, а також допомогою в ракетній програмі. Нещодавно Тегеран зажадав у Москви передати засоби ППО та радари. 

Читайте також: Радбез ООН у змозі ухвалити рішення щодо Тегерана і Пхеньяна, аби у них зникло бажання торгувати смертю, — Селезньов

Раніше про низьку якість північнокорейських ракет розповів військовий оглядач Денис Попович.

Читайте такожРосія використовує ракети КНДР проти України — деталі співпраці Москви і Пхеньяна (ВІДЕО)

Прямий ефір