Північна Корея — перспективна для Росії країна, яка може розв’язати проблему з дефіцитом боєприпасів і техніки, — Коваленко

Олександр Коваленко. Фото: vzglyad.az

Північна Корея могла б розв’язати проблеми Росії з озброєнням і технікою, але вищий керівник Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) Кім Чен Ин не йде на контакт. Але навіть у разі згоди КНДР постачати озброєння Росії зробити це буде вкрай проблематично через складнощі логістики. Таку думку сьогодні, 9 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“У Північної Кореї досить-таки широка номенклатура ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню, які за калібром ідентичні російським. Ну й аналогічно з танками. У них широка варіація танків Т-62 власного виробництва зі стволами 115 калібру і 125 калібру. Росії техніка дуже потрібна. Це теж дефіцитний момент. Росія давно шукає можливість поповнити свої запаси боєприпасів і техніки коштом інших країн. Спочатку вона отримувала від Білорусії техніку. Потім пішли поставки з Ірану. Північна Корея дуже перспективна для Росії країна, яка може ситуативно розв’язати проблему з дефіцитом боєприпасів і навіть техніки”, — пояснив він.

На даному етапі переговорного процесу між Росією і КНДР жодних домовленостей не досягнуто. На позицію Кім Чен Ина може вплинути президент Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін, але навіть у цьому разі постачання озброєнь із Північної Кореї в Росію зіткнеться з низкою логістичних труднощів, упевнений експерт.

“Кім Чен Ин, на відміну від [самопроголошеного президента Білорусі Олександра] Лукашенка, на відміну від Тегерана, на ці контакти не йде. Навіть після візиту [міністра оборони РФ] Сергія Шойгу не було досягнуто жодних домовленостей щодо постачань із Кореї чогось, навіть найелементарнішого — мін для мінометів. Навіть із цього питання вони не домовилися. Путін зустрічатиметься з Сі Цзіньпіном, і він спробує через Сі вплинути на Кім Чен Ина в питаннях співпраці з Росією. І навіть якщо цей вплив виявиться ефективним, то виникає питання про логістику. Логістика з Північної Кореї в Росію, з Росії до кордону з Україною це не тільки більш ніж 10 тис. км відстані, це ще повністю деградована залізниця саме з Кореї в Росію, яка не зможе забезпечити великі обсяги поставок”, — роз’яснив він.

Читайте також: Поки партнери озброюють Україну, Росія виснажується — факти (ВІДЕО)

Прямий ефір