Південна Корея — важливий партнер, зокрема у протистоянні Північній Кореї, — генсек НАТО

Єнс Столтенберг. Скриншот: uatv.ua

Республіка Корея (Південна Корея) не входить до складу НАТО, але є основним союзником Альянсу. Партнерство сторін важливе як у допомозі Україні, так і в протидії Північній Кореї (КНДР). Про це сьогодні, 12 липня, під час пресконференції за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, інформує FREEДОМ.

“Те, що відбувається з Україною сьогодні, демонструє, наскільки взаємопов’язана європейська безпека, зокрема, з Тихоокеанським регіоном. Тому що протизаконна війна, яку веде Росія проти України, отримує підтримку Китаю, Ірану і не меншою мірою від Північної Кореї. Північна Корея продовжує постачати Росії боєприпаси та іншу військову допомогу. Звичайно, КНДР робить це не безкоштовно. Ми стурбовані тим, що РФ може надати Північній Кореї ядерну програму, яка загрожуватиме не тільки регіональній, а й глобальній стабільності. Тому підтримка Північною Кореєю російської агресії можуть мати довгограючі наслідки”, — наголосив Столтенберг.

У цьому зв’язку НАТО вітає поглиблення партнерства між Альянсом і Південною Кореєю. Столтенберг повідомив, що в саміті НАТО вже вдруге брав участь президент Республіки Корея Юн Сок Йоль, також відбулася їхня двостороння зустріч.

“У мене була дуже конструктивна зустріч із президентом Республіки Корея паном Юном. Республіка Корея є цінним партнером НАТО, ми поглиблюємо наш політичний та економічний діалог, і вже розпочинаємо практичні кроки в бік співробітництва — ми матимемо адаптовані програми за цілими напрямками”, — повідомив глава НАТО.

Столтенберг вітає допомогу, яку Південна Корея надає Україні.

“Ми вітаємо будь-яку підтримку України — військову, гуманітарну, економічну. Кожна країна може ухвалювати власне рішення щодо того, яку допомогу вона надаватиме”, — сказав він.

Читайте також: На саміті НАТО було надіслано сигнал Москві — деталі від Столтенберга

Нагадаємо, 9-11 липня у Вашингтоні відбувся саміт НАТО. За підсумками зустрічі було ухвалено комюніке, більшість пунктів якого стосуються підтримки України в протистоянні російській агресії. Зокрема, у документі офіційно закріплено термін “міст до НАТО”, який передбачає все, що потрібно для миттєвого вступу України до Альянсу в разі, якщо у його членів з’явиться на це політична воля.

Також країни НАТО оголосили про нові пакети військової допомоги, зокрема виділення додаткових систем ППО.

Президент України Володимир Зеленський на полях саміту провів низку важливих двосторонніх зустрічей.

Читайте також: Наступним кроком буде запрошення України до НАТО, а далі — членство, — Зеленський

Прямий ефір