Південна Корея постачає озброєння і до країн НАТО: що може запропонувати Україні — думка Ягуна

Віктор Ягун. Фото: espreso.tv

Південна Корея може поставити Україні обладнання для розмінування та системи протидронної оборони. Також, маючи в наявності велику кількість боєприпасів, Південна Корея може в найкоротші терміни поставити їх Україні, не потрібно чекати нарощування виробництва. Про це сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

Він нагадав, що Південна Корея — високоінтелектуальна країна, де дуже розвинені технології.

“Це країна, яка постачає озброєння, зокрема, і до країн НАТО. Основні танки і самохідні артилерійські установки, які купуватиме або вже купує Польща, всі корейського виробництва. Тобто це озброєння, яке стоїть у низці дуже якісних. Те, що треба Україні, це насамперед обладнання, пов’язане з розмінуванням. Воно ефективно використовується самою Кореєю, тому що вона фактично перебуває в стані війни досі від 1953 року. Це обладнання там проходить дуже серйозне тестування. Ще треба звернути увагу на речі, пов’язані з радарами, системами противодронної оборони. Те, над чим Корея зараз теж активно почала працювати”, — сказав Ягун.

За словами генерал-майора запасу СБУ, Корея входить до тих країн, які почали виробляти не просто літаки, а літаки останніх модифікацій 5-го і 6-го покоління. Цього теж потребує Україна. Якщо не самих літаків, то деяких технологій.

“Ми потребували бронетехніки, яка потрібна для евакуації поранених з поля бою. І в принципі, вони готують такі модернізації БТРів. Коли ми отримуємо бронетехніку, як правило, на кожну сотню кілька одиниць це — евакуаційна техніка, або один командирський. Тому я думаю, що може, і в цьому ключі говорили президенти між собою. Але насамперед те, що нам треба, це, звичайно, електроніка, це все, що пов’язано з комп’ютеризацією. Можливо, є речі, які пов’язані з оптикою. Тому що ми знаємо тільки ті назви, які базуються в Південній Кореї, “Самсунг”, “Хюндай”, вони вже говорять про дуже багато чого”, — каже він.

Крім того, Південна Корея перебуває на одному з передових місць світу з кораблебудування.

“І відродження нашого кораблебудування це насамперед завдання для відродження української армії, Військово-морського флоту. Тому є моменти, на яких можна зупинятися. Є моменти, на яких треба в чомусь вчитися в корейців. І насамперед це відновлення своєї країни після страшної війни, яку вони пережили. І попри те, що вони перебувають стільки років практично в стані війни з північчю, вони стали передовою країною. І, зокрема, і в демократичному плані”, — резюмував Віктор Ягун.

Читайте також: Не лише боєприпаси: яку зброю може передати Україні Південна Корея, розповів експерт

Нагадаємо, президенти Європейської ради Шарль Мішель і Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн приїхали до Сеула з посилом примусити Південну Корею бути відкритішою в питанні постачання зброї. Про це повідомляє Euractiv, з посиланням на джерела. Європейські союзники розраховують на те, що Південна Корея надасть військову допомогу Україні. Останнім часом міжнародні відносини України та Південної Кореї зміцнилися. Нещодавно в Сеулі з робочим візитом побувала перша леді Олена Зеленська, а президент Володимир Зеленський уперше за час повномасштабного вторгнення Росії до України особисто поспілкувався з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем на зустрічі G7.

Прямий ефір