Південна Корея нарощує виробництво озброєння: детально про темпи та постачання іншим країнам (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Лише за п’ять років оборонний експорт Південної Кореї зріс майже на 200%. Так, з початку повномасштабної війни Росії проти України один з найбільших оборонних заводів Південної Кореї збільшив виробничі потужності втричі. На думку аналітиків, країна перетворюється на оборонного гіганта, інформує FREEДОМ

У 2022 році Південна Корея почала нарощувати виробництво озброєнь швидше за всіх у світі. Наприклад, один із південнокорейських оборонних заводів виробляє 14-колісні 47-тонні гаубиці — K9 Thunder. Дальність стрільби таких самохідних артилерійських установок — 40 км. 

Минулого року Польща замовила 212 таких гаубиць. Сеул уже поставив Варшаві 48. За словами керівника південно-корейської оборонної компанії, таких темпів виробництва не може досягти жодна країна у світі. І все завдяки високотехнологічному роботизованому виробництву, на якому задіяні фахівці найвищої кваліфікації. 

“Ми здатні поставляти продукцію в найкоротші терміни. Наприклад, на створення однієї гаубиці з нуля йде від 3-х до 4-х місяців. У південнокорейської військової промисловості є одна ключова перевага перед іншими країнами світу: вона завжди була готова до війни”, — заявив керівник виробництва оборонної компанії Лі Кьонг Хун.

Минулого року Сеул уклав угоди на експорт свого озброєння на понад 17 млрд доларів. Південна Корея має намір увійти до числа провідних світових експортерів зброї після США, Росії та Франції.

“Якщо країни, як США, зосередилися на створенні висококласних озброєнь — літаків і атомних підводних човнів, то Південна Корея зосередилася на інших видах озброєнь, таких як артилерія. Але тепер вона також прагне експортувати на Захід більш досконалі військово-морські розробки”, — зазначила журналістка Дасл Юн.

На одному з оборонних заводів Південної Кореї вже будують новітні підводні човни KSS-III. Їх збираються експортувати до Польщі та Канади. 

“Ми виробляємо корпуси підводних човнів і тестуємо їх під тиском, близько 90% процесів на нашому заводі автоматизовані”, — розповів співробітник одного з оборонних заводів.

Компанія планує подвоїти виробничі потужності з випуску підводних човнів до 2027 року. Ці моделі можуть допомогти зміцнити Північноатлантичний альянс (НАТО), наголосили в Сеулі. 

У кулуарах Генасамблеї ООН, Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив – війна Росії проти України довела, що безпека більше не є проблемою регіонального рівня. 

“Те, що відбувається в Європі, має значення для Азії. Те, що відбувається в Азії, має значення для Європи. І це також причина, з якої такі країни, як Південна Корея і Японія, вкрай стурбовані війною в Україні, оскільки вони знають, що якщо президент Путін переможе, то це знизить поріг застосування сили для президента Сі, і вони дуже уважно стежать за цим”, — сказав Столтенберг. 

На думку аналітиків, якщо Москва почне закуповувати озброєння в КНДР, це може змусити Сеул переглянути свою обережну зовнішню політику щодо війни Росії проти України. 

“Якщо це станеться, я думаю, що ймовірність того, що зброя південнокорейського виробництва, що експортується до Польщі, буде використана для надання допомоги Україні більш ніж 50 на 50. Експорт південнокорейської зброї, особливо гаубиць К9, буде дуже цінним для Києва. Їхня наявність на передовій матиме величезне значення для України”, — зазначив військових аналітик Чхве Гі Гіль.

Південна Корея не продає озброєння учасникам активних військових конфліктів. За словами південнокорейських журналістів, Сеул отримує дедалі більше сигналів з боку США і НАТО, щоб надати Україні не тільки нелетальну допомогу. Але головне — зближення КНДР і Китаю з Росією може становити загрозу для самої Південної Кореї.

Читайте також: З початком війни Китай став на бік агресора й надалі підтримуватиме РФ — чому, пояснив експерт

Як повідомлялося, у Раді національної безпеки Південної Кореї побоюються військового співробітництва між Росією і Північною Кореєю, включно з розробкою міжконтинентальних балістичних ракет. Зокрема, Сеул попередив Москву: досягнення з Пхеньяном будь-якої угоди, пов’язаної з торгівлею зброєю, стане серйозною загрозою безпеці та миру на Корейському півострові. Заяви послідували після недавньої зустрічі лідера Північної Кореї Кім Чен Ина з президентом Росії Володимиром Путіним на Далекому Сході.

Прямий ефір