У Сполучених Штатах Америки заявляють про рекордну кількість нових робочих місць. Показник був досягнутий у січні. За даними Міністерства праці США, йдеться про 517 тис. вакансій. Наразі американська економіка створює робочі місця найшвидше за останні 40 років, зазначив президент Джо Байден. Він назвав минулий рік найвидатнішим у цьому відношенні за всю історію США і заявив, що за рік його президентства було створено 12 млн нових робочих місць, а рівень безробіття скоротився до 3,4%. Це найнижчий показник за 54 роки. На посаді президента Сполучених Штатів Америки Джо Байден провів уже половину терміну, інформує FREEДОМ.
Найбільші інвестиції в американську інфраструктуру з часів адміністрації Ейзенхауера, будівництво автомагістралей, нові мости, порти, аеропорти, системи очищення води, високошвидкісний інтернет, залізниця. Усе це — американські досягнення останніх років. Інфляція знижується, реальна заробітна плата зростає. Рівень безробіття зменшується. Тільки в січні 2023 року в США створили 517 тис. робочих місць.
“Це означає, що ми створили 12 млн робочих місць відтоді, як я вступив на посаду. Це означає, що ми створили більше робочих місць за два роки, ніж будь-який президентський термін у будь-який час за два роки. Це два роки найсильнішого збільшення кількості робочих місць в історії. Як казав мій батько, робота — це набагато більше, ніж зарплата. Йдеться про вашу гідність”, — заявив президент США Джо Байден.
Раніше опоненти-республіканці поклали відповідальність за сплеск інфляції до більш ніж 8% відсотків у 2023 році на великий план витрат Байдена для боротьби з COVID-19. Але офіційні особи США заявили, що зростання цін здебільшого було спричинене вторгненням Росії в Україну.
“Я б сказав, що економічний план Байдена працює. За останні два роки ми чули, як хор критиків списував мій економічний план. Вони говорили, що зростання просто неможливе… Вони сказали, що ми не можемо повернути американське виробництво. Вони сказали, що ми більше не можемо нічого робити в Америці. Що ж, сьогоднішні дані кришталево ясно показують те, що я завжди знав нутром: ці критики та циніки помиляються”, — акцентував президент США Джо Байден.
Не останню роль в економічному зростанні Америки зіграла максимальна підтримка президентом Байденом України, вважає директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. Мечникова Володимир Дубовик. Зокрема, вплинули ракетні комплекси HIMARS і боєприпаси до них, які Україні почали передавати в перші місяці війни. Їх виробляють в одному з найбідніших штатів — Арканзас на півдні США.
“Ось цей потужний ривок у створенні робочих місць зі 170 тис. до 500 тис. пов’язаний, можливо, і з тим, що надходять зараз масово замовлення на оборонну промисловість. А це означає, що створюються нові робочі місця, відкриваються деякі заводи, які були законсервовані. Або на цикл виробничий потрібно більше людей, ніж було раніше, тому що ставляться завдання виробництво амуніції, і так далі”, — висловив думку Дубовик.
Внесок США та особисто Джо Байдена в перемогу України у війні, яку розв’язала Росія, складно переоцінити, вважає експерт, оскільки саме від позиції Америки залежать і постачання зброї Україні, і глобальна підтримка західних союзників.
“За останні 11 місяців цієї важкої масштабної масової війни, я думаю, було б набагато важче Україні. А тут Америка не тільки сама надає підтримку, а й підштовхує багатьох своїх союзників, щоб вони теж надавали Україні велику підтримку”, — зауважив Дубовик.
Україні вигідно, щоб Байден і демократи й далі були при владі. Про свій намір балотуватися на посаду президента США 2024 року він поки що офіційно не заявляв, однак під час виступу у Філадельфії Джо Байден робив такі заяви, які свідчать про його готовність боротися за президентство.
“Безробіття серед чорношкірих і латиноамериканців близьке до рекордно низького рівня. Дедалі більше американців подають заявки на відкриття малого бізнесу, більше американців за два роки, ніж за будь-який інший рік. Я маю намір зробити більше. Тому дозвольте мені поставити вам просте запитання. Ви зі мною?” — звернувся до присутніх президент США.
Численні американські джерела повідомляють, що про початок підготовки до виборчої кампанії Байден заявить після виступу зі зверненням “Про стан справ у державі” 7 лютого. А офіційну заяву зробить ближче до весни. Найближчим часом глава Білого дому планує відвідати Польщу.
“Символічність — так, вона має значення, що зустрічаються, не бояться, продовжують координувати свої дії, залишаються союзниками. І роль Польщі тут велика. Взагалі зараз багато хто говорить, що зараз центр політичного життя змістився у Східну Європу через війну Росії проти України”, — наголосив Володимир Дубовик.
Наприкінці січня NBC повідомляло, що Байден має намір відвідати Польщу 24 лютого — у річницю вторгнення Росії в Україну. У цьому ж контексті американські чиновники обговорювали ще один пакет допомоги Україні.
Читайте також: На Байдена чинять тиск — Конгрес США вимагає посилення допомоги Україні — деталі від експерта