Візит 9 травня до Києва голови Європарламенту Роберти Мецоли вкотре доводить, що країни Європи та Європейського Союзу продовжують солідаризуватися з Україною. Бо переважна більшість цих країн розуміє природу війни, розуміє всі ризики, які несе Російська Федерація Європейському континенту. Про це сьогодні, 11 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“І незалежно від результатів виборів до Європарламенту, які відбудуться в червні, на мій погляд, там знову буде переважна більшість євродепутатів, які точно будуть у всьому підтримувати Україну. Ба більше, зараз ця підтримка, на мій погляд, має набагато об’ємніший вигляд, набагато структурніший і системніший”, — сказав Подоляк.
Зокрема ця підтримка виражатиметься в різкому нарощуванні інвестицій у військове виробництво в європейських країнах.
“А для нас це важливо. Бо американська підтримка — це ситуативно тут і зараз, це те, що на складах знаходиться, і це чудово. Але нам потрібно точно розуміти плани, який обсяг військового інструменту ми матимемо у своєму розпорядженні за місяць, два, три, шість і так далі. Європейські парламентарії наполягають на різкому нарощуванні військових виробництв у своїх країнах і на передачі цих інструментів Україні”, — пояснив радник глави ОПУ.
Він підкреслив, що за роки повномасштабної російської агресії Європа кардинально змінилася — вона сьогодні набагато дієвіша, більш точно розуміє, що час так званої реальної політики, загравання з РФ закінчився.
Зараз Європа, по-перше, не зацікавлена в тісній інтеграції з Росією, як це було ще кілька років тому. По-друге, Європа розуміє, що Російська Федерація у форматі путінської авторитарії є вкрай небезпечною і вкрай агресивною, вона буде свій потенціал агресії весь час намагатися реалізовувати не тільки на території України.
“І третя складова, — що Україна є справді ключовою країною для переформатування безпеки Європи та гарантування Європі майбутнього, де діятиме міжнародне право тощо”, — додав Подоляк.
І навіть головування Угорщини в Євросоюзі, яке триватиме з 1 липня до кінця року, не похитне ставлення ЄС до України та шлях її євроінтеграції.
“Дві країни в Європейському Союзі займають особливу позицію (Угорщина та Словаччина, — ред.), мають право. Адже в демократії не буває одностайності з усіх питань, там завжди йдуть дискусії, обговорення. Але незалежно від того, що існує окрема думка, позиція Європейського Союзу дедалі жорсткішає щодо необхідності швидко проходити юридичні та переговорні процедури й, відповідно, чітко визначити майбутнє України в єдиному європейському просторі”, — упевнений спікер.
Угорщина за підтримки Словаччини, можливо, якоюсь мірою намагатиметься гальмувати процес євроінтеграції України.
“Але Угорщина також зацікавлена в процвітанні Європейського Союзу, тобто в розширенні ринків, у розширенні торговельних відносин усередині ЄС. Так, вона дещо своєрідно трактує сьогоднішню роль Російської Федерації. І це неправильне трактування дещо відтіняє синхронізовані дії двох цих країн всередині ЄС. Однак, не бачу тут жодних можливостей заблокувати для України початок переговорного процесу щодо членства в ЄС і його швидке вирішення”, — резюмував Михайло Подоляк.
Читайте також: “У країні відважних”: у День Європи Київ відвідали важливі гості
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 9 травня в Києві зустрівся з президентом Європейського парламенту Робертою Мецолою. На зустрічі обговорили ситуацію на фронті, оборонну підтримку, плани російських окупантів, євроінтеграцію України та Глобальний саміт миру.