Після штурмів — на полігон: як українські танкісти відпрацьовують маневри та перевіряють техніку (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Українські танкісти на фронті не тільки беруть активну участь у бойових діях. Але й у будь-який вільний час тренуються. Маневри проводять на полігонах, залучаючи до них тих, у кого ще немає бойового досвіду. Про те, як проходять навчання, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Українські танкісти з ювелірною точністю працюють по позиціях противника. Після штурмів українські бійці збираються на полігоні. Там перевіряють роботу техніки й знову тренують свої навички ведення бою.

На полігоні для танкістів підготовлені конкретні завдання. Екіпажі для цього сформовані як із досвідчених бійців, так і з новачків.

“Смуга перешкод зроблена з того, що маємо. Ми покращуємо навички молодих механіків, бо час у нас обмежений, а їм скоро виходити на бойові. І щоб у них були кращі навички, проводимо такі заняття”, — розповів військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади (ОМПБр) Збройних сил України (ЗСУ) Григорій.

За словами інструкторів, таким чином їх готують до реальних бойових дій.

“Я враховую час, дистанцію, яку вони проходять, а потім — наскільки добре вони проходять перешкоди. А з ними ще катаються старші механіки-водії з кожного підрозділу, і потім їм розповідають, які вони помилки по ходу руху робили”, — додав Григорій.

Микола на полігоні, де проходять навчання танкістів, відпрацьовує навички аеророзвідки. Його завдання на полі бою за допомогою дрона коригувати пересування підрозділів і передавати дані командуванню.

“У танку хлопці бачать усе дуже погано. Коли ти спостерігаєш це все зверху, то їх можна скоординувати краще. Зазвичай це роблять командири, ми даємо картинку. Ну і, звісно, намагаємося облітати зону, де танки працюватимуть, щоб до виїзду можна було показати. Там можна побачити рельєф, хто і де стоїть, тому що коли дивишся на карту і дивишся на відео — це зовсім різні речі. Тож від цього користь дуже велика”, — пояснив він.

Аеророзвідка однією з перших бачить результати роботи військовослужбовців під час бойових дій. Як успішних, так і ні.

“Наприклад, я бачив, як наш танк повибивав усі гнізда кулеметні. Там піхоті було набагато легше зайти, тому що танк по цій посадці добре відпрацював. А добре відпрацював ще й завдяки тому, що його добре коректували. Тобто його скорегували й він там уже все виявив і знищив”, — додав Микола.

Військовослужбовець 57-ї ОМПБр ЗСУ Юліан — механік-водій. Він відповідає за справність техніки та доставлення екіпажу до місця бойових дій. За ним закріплений танк Т-64 — стара радянська модель, але якщо механік-водій володіє навичками маневрування, такий танк теж може справлятися з поставленими завданнями. Юліан був у двох ротаціях на Бахмутському напрямку і брав участь у деокупації Херсона. Там отримав поранення.

“Осколок у ногу прилетів. Тоді виїхали на посадку, начебто, мало бути все безпечно. Повилазили всі. Сидів на броні й курив. Перший прихід був зліва від мене. Кинуло на броню, я навіть спочатку не помітив, що поранений. Другий прихід уже ближче до мене, у нас там весь екіпаж поранило. Навідник контужений, командира посікло добре. Я в танк заліз, щоб вивезти всіх і тільки потім помітив, що сидушка мокра. Рукою провів, дивлюся — червоне. Зірвав турнікет, ногу перетягнув і на евакуацію. Був у стані шоку, трохи оглушений, трохи заблукав. А так — усі живі. Командир після лікування повернувся до нас”, — розповів він.

Юліан із Вінницької області. На війні вже трохи понад рік. Каже, від початку повномасштабного вторгнення на фронт пішов його брат. А влітку минулого року призвали і його. Нині брати служать на Донеччині, а їхній батько тримає оборону на Харківщині.

“Я взагалі до такої техніки не мав жодного стосунку. Не було в мене ні машини, ні мотоцикла, тобто з залізом не працював. Я більше щось таке, до комп’ютерів, до телефонів. Ну нічого, все вивчається. Треба. Довелося вчитися”, — додав Юліан.

Юліан каже, найскладніше — працювати на незнайомій місцевості, де багато засідок противника. Але уникнути їх його екіпажу допомагає аеророзвідка. Військовослужбовець упевнений у перемозі України, бо бачить мотивацію української армії захищати свою рідну землю.

Читайте також: “Були прямі влучання в стабпункт”: як медики рятують життя українських бійців у Донецькій області (ВІДЕО)

Прямий ефір