Після припинення з 1 січня транзиту російського газу через газотранспортну систему (ГТС) України перед профільними відомствами стоїть завдання — як далі використовувати цю інфраструктуру. Про це сьогодні, 4 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Інфраструктура не має значення, якщо у вас немає продукту, який може працювати через цю інфраструктуру, і якщо немає ринків споживання, які ви за допомогою цієї інфраструктури будете насичувати. Зараз це питання Міністерства енергетики, Кабінету міністрів України. Вони повинні продумати, що ми робимо з цією інфраструктурою”, — сказав він.
Після відходу Росії з європейського газового ринку інші постачальники будуть зацікавлені заповнити цю нішу. І деяким із них може бути цікава газотранспортна інфраструктура України.
“Європа є великим споживачем газу, і постачання газу диверсифікуються. Туди зараз газ постачається з різних континентів. А є ще центральноазійські держави (колишні радянські республіки), які теж будуть зацікавлені у великих обсягах постачань газу в Європу, тому що це чудовий платоспроможний ринок. І якщо Україна тут буде ефективно вести переговорні процеси, то теж зможе знайти своє місце. Не бачу жодних проблем щодо використання інфраструктури. На ринку досить багато продуктів, досить багато споживачів, які будуть зацікавлені купувати цей продукт, використовуючи інфраструктуру України”, — упевнений Подоляк.
Читайте також: Рішення про заборону транзиту російського газу через Україну запізнилося на 20 років, — Подоляк
Нагадаємо, 31 грудня 2024 року завершився контракт компанії “Нафтогаз України” з російським “Газпромом” про транзит газу через територію України до Європи.
Як повідомлялося раніше, Україна розвиватиме нову модель роботи газотранспортної системи (ГТС), яка тепер працює без транзиту російського палива.
Читайте також: Вентиль закритий: як у Європі відреагували на припинення транзиту російського газу через Україну (ВІДЕО)