Щоб потрапити до Збройних сил України, харків’янин буквально штурмував територіальний центр комплектування (ТЦК) у перші дні повномасштабного вторгнення Росії. Тільки з третього разу його прийняли стрільцем. Свою наполегливість батько чотирьох дітей пояснив тим, що має захищати їхнє майбутнє. Навіть після тяжкого поранення він планує повернутися в стрій, коли закінчить реабілітацію, повідомляє FREEДОМ.
Військовослужбовець Іван швидко одужує після тяжкого поранення. Його він дістав 15 квітня цього року на Бахмутському напрямку: противник скинув боєприпас із безпілотника.
“Секунда. Секунда, ти в польоті, розумієш, що треба кричати “Триста” пацанам своїм, побратимам. Хтось повернувся, хтось не повернувся. За підсумком, дякую, витягли, допомогли, надали першу допомогу”, — каже військовослужбовець ЗСУ Іван.
Евакуювати його із зони бойових дій вдалося лише за 18 годин. Весь цей час на його руці та нозі були турнікети: був ризик великої крововтрати.
“Не міняли, просто попускали раз на годину — пускали кров, регулювали. Пацани не давали заснути. Постійно розмовляли, давали мені води”, — згадує Іван.
Медикам вдалося відновити функції руки, але врятувати ногу вони не змогли. Однак Іван про своє рішення піти боронити Україну не шкодує. На фронт чоловік потрапив навесні 2023 року. Після трьох спроб у центрі комплектації його все ж таки прийняли на службу. Розповідає, що у нього четверо дітей і був успішний бізнес у Харкові, і він розумів, як важливо боротися за їхнє майбутнє.
“Якщо робити так, як робить безліч, то тоді хто? Так, страшно. Тікають від страху. Немає нікого, хто боїться. Бояться всі, тільки є ті, хто бореться зі своїм страхом. А є ті, що просто тікають”, — каже військовослужбовець.
Рідні складно сприйняли рішення глави родини. Але зрештою підтримали. Про те, що син дістав поранення, мати Івана дізналася, коли була в Нідерландах. І вже за два дні приїхала до Дніпра.
“Строго-настрого собі наказувала не ревіти. Тяжко. Страшно, боляче. Як це бачити? Свою дитину. Колись п’яточки ти маленькі цілувала. А тепер таке. Але головне, що живий. Це найголовніше”, — каже мати військовослужбовця Лілія.
А медики наголошують на силі духу Івана.
“Українці, які проходять тяжкі випробування, чомусь не падають духом і до кінця хочуть боротися. Іван, мабуть, найкращий, я давно не бачив таких хлопців, які мають такий запал, енергію. Він готовий зараз стрибнути з ліжка та побігти на фронт”, — каже лікар.
Зараз Іван поступово відновлюється після операцій, чекає на протезування та реабілітацію. Військовослужбовець каже: радий повернутися до сім’ї, але якщо ситуація на фронті буде важкою, то готовий знову йти на службу, як мінімум — буде водієм.