Народи Європи підтримали Україну від самого початку повномасштабного вторгнення Росії та продовжують це робити. У країнах ЄС є консенсус щодо підтримки України як майбутнього члена Євросоюзу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав президент Української асоціації зовнішньої політики, надзвичайний і повноважний посол України Володимир Хандогій.
Дипломат упевнений, що Україна після перемоги у війні стане повноправним членом ЄС.
“Після того, як Україна переможе в цій війні, ми, напевно, станемо членом Європейського Союзу, і питання надання допомоги вже займатимуть пріоритетне місце на порядку денному самого Євросоюзу”, — резюмував він.
Що стосується конкретних часових меж, то, на думку Хандогія, поки що про них говорити зарано. Адже в дипломатії трапляються різні ситуації.
“Я особисто намагаюся не оперувати певними конкретними датами й роками, коли це може трапитися, тому що в дипломатії, у міжнародних відносинах часто трапляються речі, які важко і практично іноді неможливо передбачити”, — зазначив дипломат.
Він нагадав, що процес вступу до ЄС — покроковий, про що також раніше заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
“Ось сьогодні для нас висунуто сім рекомендацій, які ми повинні пред’явити виконаними на саміті 3 лютого в Києві. І якщо Єврокомісія погодиться з тим, що ми виконали своє домашнє завдання, то вже далі говоритимемо про наступний крок, а саме про початок переговорів про приєднання до Євросоюзу”, — зазначив Хандогій.
За його словами, зараз важко сказати, скільки часу може зайняти етап переговорів. Хандогій вважає, що цілі Україні ставити потрібно, але поки що говорити про часові межі вступу — передчасно.
“Я підтримую оптимізм прем’єр-міністра України в плані того, що нам знадобиться менш як два роки. Принаймні таку мету, можливо, і потрібно ставити й працювати на її досягнення. Але конкретно сьогодні говорити про часові межі вступу України до Євросоюзу поки передчасно. Давайте не будемо забувати, що сказав, я зараз не пам’ятаю, який із єврокомісарів, що поки частина території України перебуває під окупацією, говорити про часові межі вступу до ЄС зарано”, — сказав дипломат.
Він також зауважив, що коли Україна звільнить повністю свою територію, відновить територіальну цілісність, суверенітет на всій території в міжнародно визнаних кордонах, тоді вже конкретний етап проходження переговорів буде значно скорочено.
Читайте також: Саміт Україна – ЄС у Києві — знаковий, це сигнал для всього світу, — Хандогій
Нагадаємо, за словами політтехнолога, політолога і керуючого партнера Національної антикризової групи Тараса Загороднього, на саміті Україна — ЄС, який заплановано на 3 лютого в Києві, порушуватимуть два ключові питання. А на думку німецького політолога, аналітика Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреаса Умланда, чи стане цей саміт знаковим — залежить від України.