Після падіння режиму Асада в Сирії Росія втратила вагомого постачальника “Шахедів”, — Снєгирьов

Іранські дрони-камікадзе "Shahed-136". Фото: focus.ua

Після відомих подій у Сирії, тобто падіння режиму Башара Асада і виведення звідти значної частини російського військового контингенту, можливість Росії поповнювати свої військові спроможності дронами завдяки сирійському виробництву різко знизилася. Фактично звелася до нуля. На це сьогодні, 22 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM звернув увагу військовий аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Зазначу, що значна частина так званих іранських “Шахедів” — “Шахед-131” і “Шахед-136” — постачалися у Російську Федерацію з території Сирії. Саме там були розміщені підприємства з виробництва цих ударних безпілотників під керівництвом проіранської терористичної організації “Хезболла”. Після відомих подій, тобто падіння режиму Башара Асада, можливість російської сторони поповнювати запаси дронів коштом сирійського виробництва різко знизилася. Це, до речі, був один з основних каналів постачання дронів у федерацію”, — розповів військовий аналітик.

За його словами, також знизилися обсяги виробництва російських дронів в “Алабузі” (Татарстан).

“Ми всі пам’ятаємо успішні “привіти” Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) по російських підприємствах у цьому регіоні”, — додав гість ефіру.

Він також нагадав про успішний удар української армії по території технікуму в Курській області, де російські війська розгорнули центр із навчання операторів FPV-дронів і місце зберігання ударних БпЛА.

“Це теж важливий момент, тому що у РФ скоротилася можливість залучити в навчання з підготовки операторів БпЛА підлітків, а також можливість завдавати ударів безпілотниками по українських підрозділах, зосереджених на території Курської області. Тож, як бачимо, позитивних новин для української сторони більш ніж достатньо”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Оптоволоконні дрони: плюси та мінуси українських БпЛА назвав Федоренко

Прямий ефір