На 29 грудня в Грузії заплановано “інавгурацію” нового “президента”, після цього в країні настане певне двовладдя, адже законна президентка Саломе Зурабішвілі не планує поступатися своєю посадою нелегітимному Михайлу Кавелашвілі. Також Зурабішвілі оголосила про створення ради з підготовки нових парламентських виборів. А партія влади “Грузинська мрія” втрачає контроль над ситуацією, що може призвести до послаблення режиму. Про це сьогодні, 26 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.
“Після 29 грудня у Грузії настане певне двовладдя, коли з одного боку буде незаконний “президент”, а з іншого — Саломе Зурабішвілі, яка збирається створити раду. До ради увійдуть представники опозиційних партій, а також буде рада за участю представників громадянського суспільства — це і науковий сектор, і представники неурядових організацій тощо”, — сказав Читадзе.
Цивілізований світ не визнав легітимність виборів “президента” Михайла Кавелашвілі. Читадзе нагадав, що Кавелашвілі з “перемогою” привітали лідери всього п’яти країн — Туреччини, Білорусі, Азербайджану, Вірменії та Сербії. А дипломатів, акредитованих у Грузії, навіть не запросили на “інавгурацію”, яка 29 грудня відбудеться в парламенті.
“Та навіть якби були розіслані запрошення, ніхто з демократичних країн не був би присутній”, — додав політолог.
Читадзе впевнений, що саме рада, яку створює президентка Зурабішвілі, буде визнана легітимною з боку міжнародної демократичної спільноти.
“Саме з цією радою, з нинішньою президенткою Зурабішвілі матимуть стосунки представники демократичних країн”, — упевнений він.
Політолог прогнозує істотне ослаблення режиму партії влади “Грузинська мрія” після вже запроваджених міжнародних санкцій і подальших обмежень.
“Де-факто влада Грузії втрачає контроль над ситуацією. А після того, як буде запроваджено додаткові санкції з боку США та Європейського Союзу, думаю, де-факто влада буде слабшати, а з іншого боку — буде зміцнюватися її альтернатива, яку буде представлено нинішньою президенткою Грузії та двома радами”, — продовжив він.
Саломе Зурабішвілі заявила: якщо до 29 грудня з “Грузинською мрією” не буде досягнуто згоди про проведення нових парламентських виборів, то це призведе до падіння режиму.
“Звичайно, не буде жодного діалогу з боку представників де-факто влади. Вони про це вже заявили. Це було очікувано. Бо якщо де-факто влада погоджується на проведення виборів демократичним шляхом, то в неї шанс на перемогу мінімальний. Що стосується падіння режиму, то на першому етапі йдеться про послаблення режиму, бо намічаються додаткові санкції, насамперед з боку США. І руйнуються плани “Грузинської мрії” про те, що вони зможуть домовитися з Дональдом Трампом після його інавгурації, яка відбудеться 20 січня. Стає очевидним, що нова адміністрація США не вестиме діалогу з нинішньою де-факто владою Грузії. І, звичайно, поступово режим буде слабшати”, — пояснив Читадзе.
Читайте також: Зурабішвілі анонсувала створення ради з підготовки нових виборів у Грузії — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, 14 грудня в парламенті Грузії провели “вибори” президента, на яких було представлено єдиного кандидата — колишнього футболіста Михайла Кавелашвілі. Чинна президентка держави Саломе Зурабішвілі назвала цей процес нелегітимним і заявила, що не визнаватиме його результатів. У зв’язку з “виборами” лідери опозиції та багато громадян вийшли на протест біля будівлі парламенту в Тбілісі.
Читайте також: На протестах продовжують вимагати проведення нових виборів — огляд останніх подій у Грузії (ВІДЕО)