Як Захід має підтримати Київ, зберегти НАТО і не допустити спроб очільника Кремля Путіна розділити союзників, написав канцлер Німеччини Олаф Шольц у колонці американського видання The Wall Street Journal. Він перерахував чотири основні кроки, які повинні зробити союзники, щоб швидше завершити війну Росії проти України. Докладніше — у матеріалі журналістів FREEДОМ.
Найголовніше, впевнений Шольц, підтримувати Україну на всіх рівнях — від військової допомоги до фінансової.
1 лютого ЄС ухвалив рішення виділити Україні додатково 54 млрд дол. у вигляді фінансової допомоги протягом найближчих чотирьох років. Однак потрібна ще додаткова військова підтримка, зазначив німецький канцлер.
Він закликав своїх європейських колег ухвалити необхідні бюджетні рішення. Німеччина, за прикладом союзників, готова надати Україні довгострокові гарантії безпеки, повідомив Олаф Шольц.
“Як і США, і інші країни, Німеччина готова надати Києву довгострокові зобов’язання і домовленості у сфері безпеки, щоб Україна могла стримувати і захищати себе від майбутніх російських атак. Будучи високорозвиненою промисловою країною і майбутнім членом ЄС, Україна зможе утримувати добре оснащену сучасну армію, якщо їй вдасться відбити агресію Росії. Така перспектива підвищує безпеку всіх нас”, — зазначив Шольц у публікації для The Wall Street Journal.
Політик наголосив на важливості стратегічної єдності союзників — по обидва боки Атлантики. Водночас, на його думку, слід уникати втягування НАТО у війну з Росією. Важливо, щоб колективна оборона Альянсу була переконливою.
За словами Шольца, що швидше Путін зрозуміє, що Захід готовий підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, то швидше закінчиться війна.
“Зараз для нас настав час зробити те, що необхідно, а саме: працювати разом, щоб дати Україні можливість захистити себе і водночас послати дуже чіткий сигнал російському президенту. Сигнал про те, що він не може розраховувати на те, що наша підтримка послабшає, і що вона буде тривати досить довго і буде всеосяжною. Саме цей сигнал ми всі маємо послати найближчими днями і тижнями”, — наголосив Шольц.
Посилення підтримки України канцлер Німеччини має намір обговорити з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні.
“Це відбувається в дуже особливий момент. Зараз ідеться про те, як Європа, а також Сполучені Штати можуть зміцнити підтримку України. Нам також варто обговорити і трансатлантичне партнерство між Європою та США, і партнерство між Німеччиною та США. Воно має величезне значення, зокрема й для нашої власної безпеки”, — резюмував Шольц.
У публікації агентства Reuters із посиланням на високопоставленого німецького чиновника йдеться про те, що ФРН “пройшла шлях від осуду за небажання надавати військову допомогу на початку війни, почасти через пацифізм у суспільстві, який сягає корінням кривавої історії XX століття, до перетворення на другого за величиною прихильника [України] після США”.
“Для канцлера важливо, щоб усі держави зробили свій внесок у підтримку України. Тому в цьому відношенні важлива тісна трансатлантична координація”, — йдеться в статті.
Зазначимо, 31 січня ФРН передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли ракети для ППО, всюдиходи і бронетранспортери, а також шість багатоцільових вертольотів Sea King Mk41.
У 2024 році Берлін подвоїв обсяги військової підтримки України — до 8 млрд євро. При цьому був передбачений і запасний варіант.
Як пише видання Politico, у разі ескалації війни Російської Федерації проти України або скорочення підтримки Києва союзниками, Німеччина готова збільшити допомогу.
Читайте також: Системи ППО, снаряди, фінанси: як партнери посилюють оборону України — огляд FREEДОМ (ВІДЕО)