Підтримку України з боку Німеччини складно переоцінити, — Буряченко

Олексій Буряченко. Фото: uatv.ua

Незважаючи на те, що надання далекобійної зброї, а також відправлення німецьких інструкторів в Україну все ще залишається табу для Німеччини, президент Зеленський високо оцінив підтримку України Німеччиною в її боротьбі проти російської агресії. Про це сьогодні, 12 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Зазначу, що з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Німеччина дуже еволюціонувала стосовно України. Згадаймо, як вона починала з касок, а зараз стала країною, яка показує своїм прикладом, як можна самовіддано допомагати Україні. Нині Німеччина посідає друге місце (після Сполучених Штатів) за кількістю переданої Україні зброї та фінансової допомоги”, — розповів Буряченко.

Він також зазначив, що українська делегація на чолі з президентом України Володимиром Зеленським була прийнята в Берліні на найвищому рівні.

“Ба більше, український президент втретє з початку війни РФ проти України виступав у парламенті Німеччини. Це справді унікальна історія, тому що не багатьом світовим лідерам надавалася така можливість”, — акцентував експерт. 

Він також наголосив на важливості Конференції з відновлення України, яка вчора, 11 червня, стартувала в Берліні й була організована за сприяння Європейської комісії та безпосередньо Німеччиною.

“Німецька сторона проявила дуже серйозну ініціативу в організації цього форуму, в консолідації бізнесу та стейкхолдерів навколо цього заходу. Загалом конференція була орієнтована на швидку допомогу і підтримку, тому що Європа розуміє, що якби швидше вдалося захистити нашу енергетику, передати засоби ППО, то про глобальне відновлення навіть не довелося б говорити. Промови спікерів були досить дипломатичні, прозвучали дуже важливі меседжі, зокрема про те, що Німеччина передасть Україні систему Patriot. Крім цього, планується передача зенітних установок “Гепард”, ракет та боєприпасів. Загалом Німеччина вкотре довела, що й надалі готова підтримувати Україну в її боротьбі проти російського агресора, а також у післявоєнному відновленні України”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: Німеччина не залишилася осторонь болю і страждань українців — ви допомагали і допомагаєте, — Зеленський під час виступу в Бундестазі (ВІДЕО)

Прямий ефір