Підтримка України з боку США зберігатиметься і за Трампа, але можуть бути корективи, — Желіховський

Фото: russiantouramerica.com

Для адміністрації Джозефа Байдена важливо, щоб Україна не залишилася без військової допомоги в найближчій перспективі. Тому Білий дім прагне виділити Україні максимум військової допомоги до закінчення каденції Джо Байдена. Бо після 20 січня будуть дещо інші реалії. Водночас, найімовірніше, співпраця між Києвом і Вашингтоном триватиме і після інавгурації Дональда Трампа. Такою думкою сьогодні, 14 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився член-кореспондент Української академії геополітики та геостратегії Станіслав Желіховський.

“Для адміністрації Байдена важливо, щоб Україна не залишилася без допомоги в найближчій перспективі. Це якраз пов’язано і з транзитом влади в Америці, і з приходом нової команди в Білий дім. Ми не знаємо точно, якою буде адміністрація Дональда Трампа. Тому Байден хотів би зробити все можливе, щоб Україна була з усіма необхідними ресурсами для того, щоб можна було і далі боротися з російською агресією. І для того, щоб Україна змогла отримати допомогу ще до 20 січня — до інавгурації Трампа. Я думаю, тому зараз і активізувалася вся чинна верхівка влади в США, щоб Україна отримала все, що їй необхідно”, — розповів Желіховський.

За його словами, найімовірніше, підтримка України з боку США зберігатиметься і після інавгурації Трампа, але там можуть бути певні корективи.

“Я думаю, адміністрація Байдена це чітко розуміє, і сподіваюся, так воно і буде — Україна отримає військову допомогу вчасно. А вже після 20 січня будуть дещо інші реалії. Але думаю, співпраця між Києвом і Вашингтоном триватиме в контексті підтримки України проти агресії Російської Федерації”, — вважає гість ефіру.

Він додав, що передумовою до цього є чітка координація між адміністраціями Білого дому — нинішньою та майбутньою.

“Це нормально, це абсолютно цивілізований процес, абсолютно правильний. Так і повинні діяти в усіх демократичних країнах уряди, які йдуть і приходять. І я думаю, це якраз пов’язано з тим, що всі розуміють: потрібно далі приймати естафету. В адміністрації Трампа розуміють, що потрібно вступати в гру. Вона непроста. Тому й тісна координація відбувається за всіма напрямами. Насамперед це стосується тих викликів, які є зараз у сучасній геополітиці. І російсько-українська війна один із найбільших викликів сучасності. Трамп чудово розуміє, що зараз стоїть на кону. Тому ми й отримуємо сигнали від команди обраного президента, що Україна отримуватиме необхідні кошти, буде у фокусі уваги Вашингтона”, — пояснив спікер.

Він також вважає: якщо будуть якісь коригування в плані українського питання, то, найімовірніше, це стосуватиметься навіть не стільки допомоги Україні, скільки мирного процесу, про який зараз усі говорять.

“І тут, звичайно ж, для Трампа важливо, щоб можна було домовитися про припинення активної фази бойових дій. Тому тут можуть бути зміни в контексті допомоги, але не в тому сенсі, що Україна не буде її отримувати, а в тому, що, наприклад, стосується далекобійних ударів. Я не виключаю, що якимось чином це питання може знову піднятися”, — констатував Станіслав Желіховський.

Читайте також: Путін мріє бачити світ, розділеним на сфери впливу, але його інтерес не здатен реалізуватись, — Рейтерович

Прямий ефір