Російське вторгнення та загалом жорстока війна Росії проти України — одна з головних тем зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів НАТО, які сьогодні, 29 листопада, зібралися у Бухаресті (Румунія). Напередодні сюди прибув генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг і вже обговорив із президентом Румунії Клаусом Йоганнісом співпрацю та посилення східного флангу НАТО. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ із Бухареста розповіла журналістка Ксенія Барвіненко.
Тема зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО відома — продовження підтримки України у війні проти Росії. Утім, це — тема всіх подібних міжнародних зустрічей і форумів, позаяк весь цивілізований світ зацікавлений у тому, щоб Україна перемогла у війні з Росією. Країни ЄС, НАТО, інші партнери України докладають зусиль для наближення цієї перемоги, а з нею — і для краху путінського режиму.
За словами генерального секретаря Єнса Столтенберга, Путін використовує зиму як зброю у війні проти України. Він та його солдати руйнують українську енергетичну інфраструктуру, тим самим здійснюючи геноцид.
“Ми надали Україні значні засоби ППО, зокрема із сучасними системами. Німеччина надала Україні сучасні системи протиповітряної оборони. І на зустрічі міністрів закордонних справ я закликатиму союзників до подальшого посилення підтримки, не в останню чергу щодо протиповітряної оборони України. Але конкретні рішення щодо конкретних можливостей залишаються національними рішеннями”, — анонсував Столтенберг.
Напередодні форуму генсек НАТО також заявив, що перемога України у війні проти Росії важлива для всього світу: якщо переможе агресор, про сталий мир можна буде забути. До того ж, Столтенберг зазначив, що НАТО допомагатиме Україні в переході від зброї радянського формату до стандартів НАТО. Це допоможе Збройним силам України швидше інтегруватись у загальну систему.
Багато експертів визнають, що своєю політикою протистояння з Альянсом Путін посилює його. Зараз на східному фланзі НАТО відбувається низка масштабних військових навчань, зокрема й у Румунії. Союзники розуміють небезпеку, яка походить від Росії.
Посилення Альянсу обговорювалося на зустрічі президента Румунії Клауса Йоганніса та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в Бухаресті.
“Так, дійсно, потрібні додаткові сили оборони на східному фланзі НАТО. Я говорив про це давно і дуже конкретно, і навіть сьогодні обговорював це питання з паном генеральним секретарем. На мій погляд, є необхідність збільшення кількості військ союзників. Нині їх недостатньо”, — зазначив Клаус Йоганніс.
Союзники продовжують посилювати східний фланг НАТО та продумувати кроки для зміцнення Альянсу. На сьогоднішній зустрічі у Бухаресті також будуть міністри закордонних справ Боснії та Герцеговини, Молдови та Грузії. Союзники хочуть обговорити подальшу співпрацю з ними, тому що визнають: усі ці держави тією чи іншою мірою стикаються з російським тиском, необхідно вжити заходів для зміцнення незалежності цих держав. Також на сьогоднішньому форумі будуть міністри закордонних справ Фінляндії та Швеції, щоб завершити інтеграцію до Альянсу.
Читайте также: Паливо, генератори та медичне обладнання: як НАТО планує допомагати Україні