Підтримка України є головним зовнішньополітичним завданням шведського уряду на найближчі роки. Про це заявив міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом. За його словами, у Швеції мають готуватися до довготривалої конфронтації, яка триватиме доти, доки Росія порушуватиме Статут ООН і європейський порядок безпеки. У Швеції обговорюють нову оборонну стратегію, повідомляє FREEДОМ.
За словами Білльстрьома, Росія в доступному для огляду майбутньому становитиме серйозну загрозу для безпеки Європи. А головнокомандувач Збройними силами Швеції Мікаель Бюден упевнений, що всі громадяни країни мають бути готові до війни.
“Ми повинні усвідомити, наскільки серйозна ця ситуація, і що аж до індивідуального рівня люди подумки готуються до неї. Подивіться на новини з України і поставте собі прості запитання: якщо це станеться тут, чи все у мене готово? Що я маю робити? Чим більше людей подумають, поміркують і підготуються, тим сильнішим буде наше суспільство”, — заявив Бюден.
Глава МЗС Швеції запевнив, що підтримка України залишається головним зовнішньополітичним завданням Стокгольма в найближчі роки.
“Наша військова, політична та економічна підтримка України залишиться головним зовнішньополітичним завданням на найближчі роки. Українські солдати також борються за нашу безпеку і за наші цінності. Сильна, передбачувана і стійка підтримка України допоможе обмежити можливості Росії діяти”, — сказав Білльстрьом.
Лідерка Соціал-демократичної робітничої партії Швеції, депутатка Риксдагу Магдалена Андерссон запевнила, що в парламенті існує міжпартійний консенсус щодо підтримки України. Насамперед щодо прямої оборонної допомоги.
“Настав час налагодити пряме виробництво боєприпасів для України. І для цього будуть потрібні державні гарантії. Ми також хочемо, щоб північний регіон був укріплений, оскільки він ще довго буде важливою геополітичною ареною”, — заявляла Андерссон на конференції “Суспільство і оборона”.
Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до учасників конференції “Суспільство і оборона” у Швеції сказав, що, щоб убезпечити Європу від воєнної агресії Росії, є тільки одне рішення — створення єдиної європейської оборонної промисловості.
“Щоб створити арсенал для захисту свободи, Європі необхідне спільне виробництво зброї, набагато масштабніше, ніж зараз. Ми бачимо, що агресивні амбіції Росії можна зупинити тільки там, де є достатня сила, щоб їх зупинити, і ми забезпечимо таку силу тільки разом”, — звернувся глава Української держави.
За словами міністра оборони Швеції Пола Йонсона, нова оборонна стратегія його країни полягатиме в розвитку військових технологій. Такого висновку він дійшов на підставі досвіду української армії, яка успішно протистоїть переважальним силам противника.
“Найважливіша частина успіху українців полягає в тому, що вони надзвичайно добре вміють трансформувати цивільні технології у військові можливості. Ми бачимо, що інноваційний цикл в Україні дуже швидкий. Те, на що раніше могло піти п’ять чи десять років, українці іноді роблять за два-три місяці”, — зазначив Йонсон.
Київ і Стокгольм продовжують перемовини щодо передання Україні винищувачів Gripen. Про це пише шведське видання Dagens Nyheter з посиланням на представника Військово-повітряних сил Швеції. Зокрема, це питання вивчають у межах Jet Coalition — ініціативи з надання Україні бойових літаків. Наприкінці травня 2023 року уряд Швеції дозволив українським пілотам пройти тренування на JAS 39 Gripen.
Читайте також: Кожен тиждень — менше можливостей для Росії, і більше можливостей для України, — президент Зеленський підсумував 685-й день війни
Як повідомлялося раніше, Європа має готуватися до довгострокової конфронтації з Росією, упевнений міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрем. А глава МЗС Італії Антоніо Таяні вважає, що Євросоюз потребує об’єднаної армії. На його думку, Європі необхідні спільні миротворчі сили, які могли б брати участь у запобіганні можливим конфліктам та їхньому врегулюванні.