НАТО не зафіксував постачання Китаєм летальної зброї для Росії. Але, можливо, Пекін планує розглянути це питання, що порушить Статут ООН. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє FFREEДОМ.
“Ми не бачили фактичної доставки летальної зброї. Але те, що ми бачили, є ознаками того, що Китай, можливо, планує розглянути питання про надання військової допомоги Росії. І Китай не повинен цього робити, тому що це означатиме підтримку незаконної війни, агресії, порушення міжнародного права і Статуту ООН. А Китай є членом Ради безпеки ООН, і вони несуть особливу відповідальність за захист Статуту. І це агресивна війна, яка порушує саме цей Статут. Щодо пропозицій інших пунктів, поданих Китаєм. Отже, по-перше, Китай не користується великою довірою, тому що вони не могли засудити незаконне вторгнення до України, і вони також, лише за кілька днів до вторгнення, підписали угоду між главою КНР Сі Цзіньпіном і президентом Путіним про безмежне партнерство з Росією”, — сказав генсек НАТО.
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що Україна повинна перемогти і відкинути агресора. І також закликала продовжувати підтримку Української держави:
“Сьогодні українці проявляють безпрецедентну мужність і самовідданість у захисті своєї країни. Вільний світ має виявляти таку саму мужність і підтримку Україні доти, доки останній російський солдат не покине Україну. Україна має перемогти, а агресора потрібно відкинути. Для цього ми також повинні вірити в перемогу України. Україна потребує достатньої кількості зброї та боєприпасів, щоб виграти війну. Саме тому я пропоную, щоб країни-члени ЄС спільно закуповували боєприпаси для України. Під час пандемії ми змогли оперативно відреагувати на спільну закупівлю вакцин, нумо діяти швидко зараз. І відправимо більше боєприпасів до України”.
Своєю чергою президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прокоментувала мирний план Китаю і заявила, що ЄС продовжить тиск на Росію:
“Тож дійсно китайські документи, я думаю, ви маєте побачити принципи, які вони поділяли. Це не мирний план, а принципи, які вони поділяли. Ви маєте побачити їх на певному тлі, і це те, що Китай прийняв одну зі сторін, підписавши, наприклад, угоду про необмежену дружбу прямо перед початком російського вторгнення до України. Отже, ми розглянемо принципи, звісно, але ми розглянемо їх на тлі того, що Китай зайняв чиюсь сторону”.
За словами глави Єврокомісії, Путіну не вдалося досягти жодної зі своїх стратегічних цілей.
“Замість того щоб розділити Європейський Союз, він виявив, що ми єдині і сповнені рішучості підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Замість того, щоб домінувати на світовому енергетичному ринку, він зіткнувся зі скороченням свого основного джерела доходу. Замість того, щоб стерти Україну з карти, він зіткнувся з нацією більш енергійною, ніж будь-коли. Росія котиться назад до ізольованої економіки, відрізаної від світу. Наші санкції різко підривають її економічну базу, зводячи нанівець будь-які перспективи її модернізації. Ми продовжимо чинити тиск на Росію і на тих, хто її підтримує на полі бою”, — резюмувала фон дер Ляєн.
Читайте також: Рік болю, рік витримки, рік єдності: Зеленський звернувся до українців у річницю війни (ВІДЕО)