Підтримка України — питання безпеки Євросоюзу, — єврокомісар

Прапори Євросоюзу та України. Фото: gettyimages.com

В інтересах Європейського Союзу ухвалити рішення щодо перегляду свого довгострокового бюджету до Нового року для того, щоб продовжувати надавати допомогу Україні. Про це сьогодні, 8 грудня, перед зустріччю міністрів економіки і фінансів у Брюсселі заявив міністр економіки Фінляндії Вілле Рідман, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Я сподіваюся, що буде якесь рішення, позаяк вкрай важливо, щоби Європа залишалася єдиною, коли справа стосується України. Бо якщо Україна зазнає невдачі, якщо ми зазнаємо невдачі в Україні, це означає, що ми стикаємося з іще серйознішими проблемами в Європі, і ситуація з безпекою стане ще гіршою”, — сказав він. 

Саме тому вкрай важливо залишатися єдиними і продовжувати надавати підтримку Україні, впевнений Рідман.

“Важливо, аби ми гарантували, що Україна виграє цю незаконну війну, яку Росія почала проти неї. І тому, я сподіваюся, що ми знайдемо нестандартне рішення, щоб Європа залишилася єдиною, а Угорщина була з нами в одному човні”, — акцентував міністр. 

Своєю чергою, європейський комісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс наголосив, що підтримка України — питання безпеки Європейського Союзу.

“У межах пропозиції комісії щодо перегляду довгострокового бюджету передбачено 15 млрд євро для українського механізму. І, дійсно, рішення країн-членів ЄС дуже необхідне, щоб гроші почали надходити в Україну”, — зазначив Домбровскіс. 

Також важливо, щоб країни ЄС продовжували підтримувати Україну не тільки у фінансовому, а й у військовому плані, продовжували чинити тиск на Росію, акцентував він.

“Ми бачимо, що Росія, по суті, вже переорієнтувала свою економіку на військову, витрачаючи третину свого бюджету на військові потреби, потреби, нарощуючи військове виробництво. Тож РФ продовжує готуватися до війни. І тут ідеться не тільки про Україну”, — сказав Домбровскіс.

Міністр економіки Фінляндії Рідман вважає, що у разі, якщо не вдасться схвалити зміни бюджету ЄС до кінця року, то країни Євросоюзу можуть продовжувати підтримувати Україну в індивідуальному порядку до того моменту, доки зміни не будуть схвалені. 

“Я б не хотів спекулювати, але переконаний, що національні держави також прихильні до двосторонньої підтримки України. Але мені б хотілося, щоб Європейський Союз також залишався єдиним і підтримував Україну”, — резюмував він.

Нагадаємо, перегляд бюджету ЄС передбачає створення українського механізму на виділення суми 50 млрд євро для підтримки економіки та інфраструктури України протягом 4 років. Для цього з бюджету Євросоюзу планують виділити 15 млрд євро, а решту суми залучити на фінансових ринках.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз подовжив частину санкцій проти Росії за порушення прав людини. Вони діятимуть майже до кінця 2026 року. 

Прямий ефір