Підтримка України посідає важливе місце в політиці президента Аргентини, — Фечко

Хав'єр Мілей. Фото: gettyimages.com

Аргентина — одна з небагатьох країн глобального Півдня, яка послідовно підтримує Україну. Країна приєдналася до “Рамштайну”, а її президент Хав’єр Мілей візьме участь у Глобальному саміті миру. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт Програми Латинської Америки та Карибського басейну Ради зовнішньої політики “Українська призма” Іван Фечко.

“Від самого початку свого президентства Хав’єр Мілей демонстрував свої проукраїнські погляди, які різко контрастують з іншими лідерами Латинської Америки. У нього завжди була проукраїнська і прозахідна ідеологічна позиція. Навіть не бувши президентом, він постійно підтримував Україну і засуджував російську агресію. Після того, як лідер України Володимир Зеленський особисто відвідав Аргентину для участі в церемонії інавгурації президента, відносини України та Аргентини вийшли на новий рівень. А вже після спілкування лідерів у травні поточного року щодо Саміту миру Хав’єр Мілей ухвалив рішення про те, що він братиме участь у мирній конференції”, — розповів експерт.

За його словами, Аргентина ухвалила рішення брати участь у Глобальному саміті миру на тлі досить складної внутрішньої ситуації в країні.

“Хав’єр Мілей прийшов на посаду президента у дуже складний для країни час у плані економічному. І від самого початку він вирішив розпочати дуже жорсткі реформи: скоротив витрати держави, багато соціальних програм тощо. До слова, це дало свої результати. Уже зараз Аргентина демонструє дуже хороші такі економічні показники. Водночас у політичному плані в нього виникли розбіжності щодо державної політики з опозицією. У країні почалися масштабні протести. Але Хав’єр Мілей вирішив пожертвувати складними днями для того, щоб приділити більше уваги Україні. І це дуже великий крок у бік України та її підтримки”, — зазначив Фечко.

За його словами, тут важливу роль відіграла ще й відверто прозахідна позиція президента Аргентини.

“Від самого початку свого президентства Хав’єр Мілей зайняв більш прозахідну позицію. Почав більше контактувати з демократичними країнами. За пів року свого президентства він уже чотири рази був у Сполучених Штатах Америки. Крім того, Аргентина прийняла рішення стати глобальним партнером НАТО. Також почався розворот у бік, наприклад, деяких проєктів з модернізації армії. Усі ці факти показують, що Хав’єр Мілей дійсно повністю змінив курс Аргентини. І тут підтримка України займає дуже важливе місце”, — констатував гість ефіру.

Він також нагадав, що Аргентина приєдналася до Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”.

“Примітно, що зараз Аргентина не може надавати ту військову підтримку Україні в тих масштабах, які наразі роблять європейські країни. Але все ж таки рішення про те, що Аргентина приєдналася до міжнародної коаліції, учасники якої надають військову допомогу Україні у відбитті російського вторгнення, — дуже показове. Нагадаю, що дуже показово Аргентина передала Україні два вертольоти Мі-171Е, які раніше цій країні передала Росія. Крім того, між міністерствами оборони України та Аргентини тривають активні переговори про співпрацю у сфері спільного виробництва зброї, безпілотників, дронів тощо. Тому співпраця з Україною для Аргентини — це справді не лише жест підтримки, а й вигідна співпраця. Причому для обох країн”, — резюмував Іван Фечко.

Читайте також: Аргентина все активніше включається в підтримку України — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір