Підтримка України для ЄС є стратегічним пріоритетом — підсумки візиту Зеленського до Брюсселя (ВІДЕО)

Зеленський та європейські лідери в Брюсселі. Фото: president.gov.ua

Довгострокові безпекові гарантії з Євросоюзом і десятирічні угоди з Естонією та Литвою підписала Україна. Зокрема, ЄС зобов’язується постачати зброю і реалізовувати спільні проєкти у сфері оборонної індустрії, повідомляє спеціальний кореспондент FREEДОМ у Європі Віталій Сизов.

Нові угоди щодо зобов’язань у сфері безпеки були підписані сьогодні за результатами візиту до Брюсселя президента України Володимира Зеленського. Угоди були підписані з Європейським Союзом, Литвою та Естонією. Також президент України взяв участь у засіданні Європейської Ради, яку він відкрив своїм виступом.

“У травні Володимир Путін спробував розширити війну, розпочавши новий наступ на сході нашої країни, завдяки відвазі нашого народу і вашим рішенням, ми зупинили цей російський наступ. Але цей новий російський наступ доводить, що наявного тиску на Росію недостатньо. Тому спочатку я хотів згадати про військову підтримку. Артилерія, снаряди й виконання всіх обіцянок важливі не тільки з точки зору захисту життів, а й для руйнування ілюзій росіян про те, що вони чогось доб’ються війною”, — сказав Зеленський.

Європейські лідери вкотре підтвердили курс на підтримку України, як стратегічний для Брюсселя. Підкресливши, що його треба зберігати та зміцнювати.

“Ми дуже вражені вашим лідерством, а також політичною волею та мужністю народу України. Ми знаємо, що ви боретеся за свою свободу. Ви боретеся за свою землю, за своє майбутнє, за своїх дітей, що також є боротьбою за наші спільні цінності та принципи. І ми повинні пояснити, я думаю, усьому ЄС, що, підтримуючи Україну, ми підтримуємо більш стабільний і більш процвітаючий європейський континент у майбутньому. Наш колективний обов’язок — знову і знову пояснювати це нашим європейським громадянам”, — сказав президент Європейської Ради Шарль Мішель.

Також у своєму виступі президент України нагадав про важливість забезпечити протиповітряну оборону для Харкова. Після підписання угод Європейський Союз офіційно зобов’язується фінансувати постачання зброї в Україну, зокрема через Європейський фонд миру із залученням відсотків від заморожених російських активів. Також передбачається кооперація з Європою у сфері військової індустрії. Зараз ЄС долає наслідки недостатнього фінансування оборонної галузі.

“Коли почалася війна, ми виявили, що наші склади заповнені нижче за необхідний рівень і нам доводиться закуповувати за межами Євросоюзу майже 75% наших військових постачань. Це неприпустимо. Така поведінка неприпустима для геостратегічного гравця”, — зазначив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Президент України завершив свій візит зустріччю з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу. На зустрічі обговорювали шляхи збільшення і прискорення військової допомоги для України, а також ювілейний 75-й саміт НАТО у Вашингтоні, що наближається.

Читайте також: Україна отримала від Євросоюзу новий транш фінансової допомоги на суму 1,9 млрд євро

Прямий ефір