Підтримка США залишається непохитною: 50 млрд доларів допомоги Україні та додаткові санкції проти РФ

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Конгрес США обговорює новий пакет допомоги для України на 50 млрд дол. Погодити його хочуть до того, як новий склад Конгресу розпочне роботу після виборів, які заплановані на 8 листопада. Президент США Джо Байден заявив, що фінансову та військову допомогу Україні скорочувати не можна. Також Сполучені Штати готові запровадити санкції через використання Росією іранських дронів для атак по мирних українських містах, інформує FREEДОМ.

Члени Комітету з розвідки з Палати представників Конгресу США 21 жовтня приїхали до Києва. Представники обох парламентських партій — Республіканської та Демократичної — зустрілися з президентом Володимиром Зеленським та побували на місцях нещодавніх атак у столиці України.

Глава делегації Джим Хаймс наголосив — конгресмени приїхали не лише для того, щоб продемонструвати солідарність з українцями, які живуть під ракетними обстрілами. Напередодні виборів важливо ще раз запевнити партнерів — США єдині в підтримці України.

“Нам усім здавалося справді важливим бути тут у складі двопартійної делегації, щоб зробити безпомилкову заяву, що народ та уряд США підтримують народ та уряд України… Україна користується потужною двопартійною підтримкою, і вона продовжуватиметься”, — заявив член Палати представників США Джим Хаймс.

Як вплине на допомогу Україні можлива перемога республіканців на виборах до Конгресу, — головна дискусія цього тижня. Президент США Джо Байден упевнений, якщо допомога скоротитися, це дуже підірве лідерство Вашингтона.

Новий пакет допомоги Києву в 50 млрд дол. Конгрес планує узгодити якнайшвидше — до січня, до того, як новообрані конгресмени розпочнуть роботу.

“Ми маємо продовжувати. Крім того, переговори про майбутній пакет фінансування важливі через нагальність та необхідність. І ми не знаємо, що станеться. Вибори через 18 днів”, — зазначив член Палати представників США Джим Коста.

У Держдепартаменті США анонсували санкції через російські атаки іранськими дронами-камікадзе Shahed-136 (“Шахид-136”) в Україні.

Закупівля безпілотників, які Кремль використовує проти мирних жителів, громадянської та критичної інфраструктури, свідчить, що Москва не зацікавлена ​​у переговорах та припиненні війни, вважає держсекретар США Ентоні Блінкен.

“Навпаки, ми бачимо, як Росія подвоює та потроює свою агресію. Ми вважаємо, що Росія отримала десятки цих безпілотних літальних апаратів (БПЛА) з Ірану, і ще перебуває у розробці. Але, крім постійного попередження про це, ще задовго до російської агресії, ми вживаємо заходів проти надання БПЛА Іраном”, — сказав Блінкен.

Війна в Україні показала, що важливо бути готовими до бою будь-коли, заявили в командуванні військово-морських сил США.

“Хто думав, що ми побачимо сухопутну війну у Східній Європі у 2022 році? Це свідчення того, що ми маємо бути готовими боротися вже сьогодні. Якщо раніше ми говорили про конкуренцію сил, коли йшлося про Китай, тепер ми зіткнулися з дедалі агресивнішими Китаєм та Росією і тому зосереджуємось на готовності до “битви сьогодні”, — підкреслив командувач військово-морськими операціями США, адмірал Майк Гілдей.

Глава Пентагону Ллойд Остін поговорив із міністром оборони Росії Шойгу телефоном. Потім деталями розмови поділився з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Остін запевнив, що підтримка США залишається непохитною. Глави військових відомств США та України обговорили посилення протиповітряної оборони України.

Допомога Вашингтона Києву вже перевищила 17 млрд дол. Джо Байден наголосив, що ця підтримка потрібна не тільки Україні, а й Північноатлантичному альянсу (НАТО), і Західній Європі.

Читайте також: 9-й пакет санкцій проти РФ: які обмеження можуть застосувати до Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір