На тлі нарощування сил Росії із залученням військових із КНДР Південна Корея готова посилити підтримку України. Якщо країна ухвалить рішення про серйозну підтримку України зброєю і боєприпасами, це буде настільки вагомо, що може змінити ситуацію на полі бою. Такою думкою сьогодні, 3 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
“Якщо говорити про зброю, то у Південної Кореї її багато, багато боєприпасів, тому що Південна Корея, на відміну від багатьох країн НАТО, протягом останніх 50 років активно готувалася до оборони, активно готувалася до війни. І якщо зараз порівнювати військову машину Південної Кореї, то, як кажуть західні експерти, за багатьма параметрами її фактично можна порівняти з військовою машиною Росії в тому стані, в якому вона перебуває. Наприклад, у південнокорейців є понад п’ять тисяч танків, понад 12 тисяч артилерійських і реактивних систем. І, відповідно, все це в досить хорошому технічному стані. Тому якщо Південна Корея ухвалить рішення про підтримку України зброєю і боєприпасами, це буде настільки серйозно, що може змінити ситуацію навіть на полі бою”, — зазначив Леонов.
Експерт також акцентував на тому, що Південна Корея володіє не тільки серйозними обсягами військового озброєння та боєприпасів, а й зауважив, що характеристики і якість озброєння теж відповідні.
“Якщо говорити про характеристики, якість південнокорейської зброї, то сам факт, що Польща, країна НАТО, закуповує південнокорейські танки, вже багато про що говорить. До речі, ці танки були також в Україні, де відмінно себе показали. Тому якщо країна дійсно прийме рішення серйозно надати підтримку Україні, ця підтримка буде дуже вагомою”, — констатував гість ефіру.
За його словами, головне питання допомоги Україні полягатиме в тому, наскільки швидко це буде реалізовано.
“Наскільки, наприклад, до цього можуть долучитися західні союзники Києва, які зараз не завжди можуть надати необхідну кількість озброєнь, тому що вони ще мають бути виготовлені або відремонтовані тощо. Через це досить часто виникають зволікання з постачанням в Україну. Якщо стоятиме питання про те, що Захід може побудувати логістичні ланцюжки й оплатити частину тієї зброї, яку Південна Корея готова постачати, то це може серйозно посилити Збройні сили України”, — зазначив експерт.
Він додав, що у Південної Кореї є досить серйозна амбітна мета — найближчим часом вийти на четверте місце у світі з виробництва озброєння.
“Відповідно, країні може бути цікавим спільне виробництво з Україною певних видів озброєння, будівництво нових військових заводів. Також Південну Корею може зацікавити випробування її зброї на полі бою. Тому виграти від співпраці Києва та Сеула можуть обидві сторони”, — підсумував Олександр Леонов.
Читайте також: Окупанти збільшили кількість бронетехніки в штурмах через цейтнот, — думка військового аналітика