Підсумки “Рамштайн”: що увійде до списку нової допомоги Україні від Заходу (ВІДЕО) 

14-й "Рамштайн". Фото: mil.gov.ua

14-та зустріч у форматі “Рамштайн” відбулася вчора, 19 липня, по відеозв’язку. На порядку денному, дня серед іншого, — захист неба над мирними українськими містами та оборона повітряного простору на фронті. 800 млн доларів, які раніше виділили в США на військову допомогу Україні, витратять на закупівлю артилерійських, високоточних авіаційних боєприпасів, снарядів для HIMARS і озброєння протиповітряної оборони, наприклад, ракети Patriot. Експерти припускають, що до нового пакета допомоги можуть бути включені дрони Phoenix Ghost. А ось Reuters пише про те, що Україна отримає протибезпілотні системи австралійського виробництва, а також радари, датчики та системи аналізу. Крім того, США планують закупити для України засоби протиповітряної оборони під назвою VAMPIRE, повідомляє FREEДОМ.

“Зараз не час сповільнюватися. Сполучені Штати та наші союзники та партнери перевернули гори, щоб забезпечити Україну критично важливими системами ППО, боєприпасами і багатьом іншим. Підбиваючи підсумки сьогоднішньої зустрічі, я вдячний усім нашим союзникам і партнерам за їхню прихильність і їхню ясність. Ми також обговорили плани нарощування виробництва боєприпасів як на національному, так і на багатонаціональному рівнях, включно з важливою ініціативою ЄС виробляти більше боєприпасів”, — йдеться в заяві міністра оборони США Ллойда Остіна, опублікованій на сайті відомства.

Військова допомога, обіцяна союзниками, поставляється в Україну в найкоротші терміни. Наприклад, за тиждень після того, як на початку липня президент США Джо Байден оголосив про новий пакет допомоги для Києва, частина її вже встигла приїхати, зокрема — касетні боєприпаси.

“Касетні боєприпаси — це така собі милиця, яку нам дають до моменту, поки не буде налагоджено виробництво стандартних боєприпасів. 155 мм, звичайних. Байден довго хитався, давати чи не давати. Ну добре, даємо, але поки ми не налагодимо виробництво звичайних боєприпасів. Не виключаю, що є стара догма: немає нічого більш постійного, ніж щось тимчасове, може й таке бути”, — вважає військовий експерт Українського інституту майбутнього, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

Нідерланди, Люксембург і Бельгія найближчим часом поставлять Україні партію гусеничних бронемашин М113. Техніка буде оснащена дистанційно керованою системою озброєння, на неї можна буде встановити кулемети. США в короткостроковій перспективі нададуть додаткові машини бойової піхоти Bradley і Striker. А ось Данія і Нідерланди проведуть навчання українських пілотів на F-16. Про те, коли винищувачі з’являться на полі бою, у Пентагоні поки що мовчать.

“Ми їх отримаємо. Я в цьому впевнений. Не готовий сказати, коли. Бачите, якось усе відтягується, якась політична тяганина, бюрократична тяганина. Яка їхня роль? Якщо над головами наших військових, які наступають, немає української авіації, там буде авіація Російської Федерації та ракети Російської Федерації, ну і, звичайно, бомби. Тобто, в першу чергу, це домінування в повітрі. Наші військові наступають — їх прикривають із повітря. Це великий плюс. Це менше втрат і в техніці, і в людях, а це обов’язково. Ну і, крім того, це авіація буде збивати ракети найрізноманітніші, які будуть літати”, — пояснив Іван Ступак.

Важливим залишається питання розмінування деокупованих українських територій. У цьому Києву допоможе Литва, повідомив у Twitter міністр оборони України Олексій Резніков.

“Особлива подяка великому другу України та моєму дорогому другу за те, що він очолив безпрецедентну коаліцію проти зла. Разом ми докладаємо всіх зусиль для досягнення перемоги, справедливого миру та кращого майбутнього”, — написав він.

Триває й навчання українських військових закордоном. Міжнародна коаліція вже підготувала 17 бригад для контрнаступу. А це — 63 тис. військових. За заявами міністерства оборони США, країни-союзники продовжать допомагати Україні всім необхідним на шляху до перемоги.

“Як я вже сказав, боротьба України за свободу — це марафон, а не спринт. Ми забезпечили Україну критично важливими можливостями, як-от ППО і боєприпаси, і не маємо наміру припиняти підтримку”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

За підсумками зустрічі стало відомо і про ІТ-підтримку України з боку Нідерландів та Естонії. Деталі домовленостей не розкриваються. Також журналісти Reuters повідомляють про те, що найближчими днями США оголосять про новий пакет військової допомоги Україні на суму 1,3 млрд доларів.

Читайте також: Винищувачі F-16: коли Україна отримає літаки, озвучив Резніков

Нагадаємо, на 14-й зустрічі “Рамштайн”, яка відбулася 18 липня, союзники України обговорили постачання Україні озброєння і боєприпасів для контрнаступу.

Прямий ефір