Підсумковий документ Саміту миру має бути зрозумілим для учасників і жорстким для агресора — думка

Прапори країн світу. Фото: european-union.europa.eu

На Глобальний саміт миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня, Україна покладає великі очікування. І дуже багато залежатиме від підсумкового документа, який буде ухвалено на мирній конференції. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів радник директора Національного інституту стратегічних досліджень, дипломат Андрій Веселовський.

“Звичайно, було б непогано, щоб до зазначених 106 країн, які заявили про свою участь у Саміті, додалися ще кілька — наприклад, азійських або африканських. Також було б непогано, щоб у мирній конференції взяв участь Папа Римський і генсек ООН Антоніу Гутерріш. Але, я так розумію, ми перебуваємо на кінцевому етапі підготовки до саміту, і кількість заявлених учасників вселяють надію на те, що він стане дуже конструктивним”, — зазначив дипломат.

За його словами, фінальний документ, який підготують за підсумками Саміту, має бути досить чітким, зрозумілим для всіх учасників і досить жорстким для агресора.

“Документ не повинен бути дуже багатослівним і не повинен залишитися просто документом.  Він має бути таким, щоб із ним ознайомлювалися політики всіх країн світу і щоб вони зробили для себе висновок, що якщо не взятися усім світом за агресора, якщо не поставити на шляху агресора загальну позицію, то війна загрожує усьому цивілізованому світу. Підсумкове комюніке саміту має стати не просто документом, а спонуканням до дії”, — резюмував Андрій Веселовський.

Читайте також: Саміт миру ламає російську стратегію і послаблює її позиції, — Фесенко

Прямий ефір