Підписання безпекової угоди між Україною та ЄС: про перспективи та вигоди розповів експерт

Прапори Євросоюзу та України. Фото: gettyimages.com

Безпекова угода між Україною та Європейським Союзом є важливим інструментом для встановлення стратегічних відносин, що охоплюють перспективу щонайменше 10 років, і створення широкого поля для співпраці в різних сферах. Про це сьогодні, 12 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян, наголосивши, що угоди відкривають широкі можливості для співробітництва між країнами в різних сферах.

“Європейський Союз це також міжнародний суб’єкт, у якого є певні можливості та функції, і з яким у нас є дипломатичні відносини. Це означає, що в нас є ціле поле для співпраці, яке можна розширювати, і в якому таким договором будуть взяті взаємні зобов’язання”, сказав він.

Політолог зазначив, що з українського боку більший акцент буде зроблено на зобов’язаннях, які стосуються реформ енергетичної сфери, інфраструктури, виробництва, продовольчої та інших галузей.

“З боку Європейського Союзу будуть симетричні зобов’язання і додатково безпека, підтримка реформ, фінансування та інше. Тобто це ширша рамка з конкретними так званими треками та конкретними програмами зі співробітництва, які будуть діяти в горизонті 10 років, а не на рік, два чи три”, наголосив Саакян.

За його словами, важливим аспектом у таких угодах є те, що Київ переводить відносини з країнами, з якими укладено такі договори, на стратегічний рівень співробітництва, що охоплює перспективу щонайменше 10 років.

“Це дає змогу і бізнесу, і публічному сектору, і науковому, і різним іншим взаємодіяти в такому горизонті та вибудовувати плани співробітництва, розуміючи, що завтра ситуація не зміниться на 180 градусів, а навпаки, вони мають гарантію, нормативно-правову базу, до якої вони можуть апелювати”, підсумував Олег Саакян.

Читайте також: Гарантії безпеки: яку роль Україна може відіграти в майбутньому для партнерів, пояснив політолог

Нагадаємо, 11 травня стало відомо, що Європейський Союз погодив гарантії безпеки для України, які передбачають політичну, військову та економічну допомогу країні.

Прямий ефір