Підготовлений РФ теракт на ЗАЕС можливий із глобальними наслідками в масштабі тисяч км, — Литвинський

Практично немає сумнівів, що РФ здійснить теракт на тимчасово окупованій нею Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС). Інша річ, що його метою може бути або радіаційна аварія, або економічна шкода Україні, або і те, і те. Таку думку сьогодні, 2 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор фізико-математичних наук, експерт із питань атомної енергетики Людвіг Литвинський.

“Терористичний акт, який підготовлений РФ, можливий із глобальними наслідками в масштабі тисяч кілометрів, що б не заявляли так звані експерти від атомної енергетики з будь-яких країн. Імовірність такого теракту невисока через те, що жодних переваг у військовому плані подібне дійство не дає, тому я не оцінюю високою ймовірність теракту з радіаційними серйозними наслідками, з руйнуванням реактора тощо. Куди більш імовірний теракт із виведенням із ладу генерувальних потужностей ЗАЕС, які дуже значущі в масштабах України”, — сказав він.

Експерт акцентував, що в жодному разі ні жителям прилеглих територій, ні більш віддалених у разі терористичного акту на ЗАЕС у її нинішньому стані не потрібно приймати йодид калію.

“Ви тільки завдасте шкоди своєму здоров’ю, жодної користі чи захисту від цього не буде”, — каже Литвинський.

Також він сумнівається в тому, що в таких діях РФ присутні військові цілі.

“З тієї причини, що жодної переваги у військовому плані такий теракт із руйнуванням реакторного відділення не дає. Руйнування електроцеху, турбінного відділення — вельми ймовірний крок із боку Росії під час відходу з території Запорізької атомної станції за принципом “а не діставайся ти нікому”. Це цілком очікувано і не вперше”, — резюмував Людвіг Литвинський.

Читайте також: Росія може влаштувати теракт на ЗАЕС, щоб залякати світ наслідками війни й політично вплинути на контрнаступ України, — Зеленський

Нагадаємо, як заявив президент України Володимир Зеленський, якщо світ змусить Росію деокупувати ЗАЕС, у момент передачі МАГАТЕ має провести ретельне обстеження всієї станції, щоб виключити можливість її дистанційного підриву.

Прямий ефір