Підготовка до зимового періоду, захист енергосистеми та оборонне виробництво — головне зі звернення Зеленського у 965-й день війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Під час енергетичної Ставки обговорили основні питання підготовки до зимового періоду та захисту енергооб’єктів: кожна служба та всі інституції мають чіткі завдання. Про це сьогодні, 15 жовтня, наприкінці 965-ї доби повномасштабного вторгнення Росії в Україну повідомив президент Володимир Зеленський під час вечірнього звернення, інформує FREEДОМ.

“Провів сьогодні Ставку — енергетичну — про всі ключові питання підготовки до зими та щодо захисту енергооб’єктів. Кожна служба та всі інституції мають чіткі завдання. Були доповіді щодо кожного рівня захисту енергосистеми”, — розповів Зеленський.

Зокрема, за його словами, доповідали прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко та представники обласної влади тих регіонів, які найбільше під ризиком.

Також була доповідь командувача Повітряних сил Збройних сил України щодо протиповітряної оборони.

“Збиття ракет і дронів, а також наша система РЕБ. Обговорили формат посилення ППО, і вже є певні рішення щодо “Шахедів” і деяких видів ракет. Доповідав сьогодні й керівник “Нафтогазу” Чернишов щодо накопичення газу в сховищах, відповідних питань захисту інфраструктури. Всі елементи підготовки до зими — електрика, газ, вугілля — те, на що ми розраховуємо, те, до чого готуємось, і те, в чому потребуємо допомоги партнерів, — абсолютно чітко визначено”, — зазначив глава держави.

Крім цього, Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо ситуації на фронті. 

“Ситуація непроста, але тримаємо позиції, і я вдячний кожній бригаді, кожному солдату, сержанту та офіцеру, які забезпечують нашу стійкість. Окремо — Курська операція. Визначені завдання продовжуємо реалізовувати”, — наголосив президент.

Відбулася доповідь і міністра оборони України Рустема Умєрова щодо доручення глави держави про збільшення фінансування українського виробництва зброї.

“Дрони, РЕБ, артилерія. Залучення інвестицій партнерів. Наші можливості. На кінець цього місяця ми будемо мати конкретні нові контракти в нашому українському оборонному виробництві. І це — один із найбільш пріоритетних наших напрямків. Хоч би що відбувалось у світі, Україна матиме силу. Це найголовніше”, — акцентував Зеленський.

Наприкінці звернення президент повідомив, що напередодні провів розмову з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

“Ми узгоджували позиції щодо посилення України. Дякуємо Марку за підтримку! Дякую всім, хто з Україною! Дякую всім нашим людям — хто б’ється, хто працює, хто допомагає. Слава Україні!” — сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Що необхідно для завершення війни Росії проти України у 2025 році — думки глядачів FREEДОМ та експерта

Прямий ефір