Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну армія РФ втратила приблизно 443 660 осіб. Такі дані наводить Генеральний штаб Збройних сил України. Москва щомісяця відправляє на фронт десятки тисяч новобранців, але цього для компенсації втрат недостатньо. У Російській Федерації з 1 квітня розпочався черговий весняний призов до армії. Вперше він проходить за новими правилами: призовний вік підвищено до 30 років. Раніше верхня вікова межа становила 27 років. У період з 1 квітня до 15 липня планують призвати 150 тис. осіб. Це рекордна квота за останні вісім років, повідомляє FREEДОМ.
Заступник начальника російського Генштабу Володимир Цимлянський повідомив, що строковиків на війну проти України відправляти не будуть. Експерти впевнені, що в Кремлі брешуть. Встановлено численні випадки загибелі солдатів строкової служби на війні проти України. Рекордний за кількістю новобранців весняний призов 2024 року — частина зусиль влади щодо компенсації втрат на фронті.
“Росія може розширити свої зусилля з прихованої мобілізації під час призовного циклу навесні 2024 року”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Про те, що активізація почалася, свідчить і те, що в багатьох російських силових відомствах скасували вихідні. Влада активно займається обліком осіб, які підлягають призову та мобілізації. У Москві вже працює новий єдиний призовний центр.
“По суті це такий об’єднаний військкомат. Туди вже викликають, хоча в нього навіть немає чіткого юридичного статусу. На вході відбирають телефони. Візьміть із собою запасний мобільник, збережіть у ньому потрібні телефони. Готуйтеся до того, що візит до ЄПП займе багато часу”, — розповів в інтерв’ю виданню “Можем объяснить” керівник проєкту “Гражданин. Армія. Право” Сергій Кривенко.
За оцінками Міністерства оборони Великої Британії, Кремль щомісяця вербує до 30 тис. новобранців. У березні 2024 року міністр оборони Росії заявив про плани зі створення ще двох загальновійськових армій і 30 з’єднань, зокрема 14 дивізій і 16 бригад.
“Без нової хвилі мобілізації набрати якусь значущу, необхідну для продовження агресії, для якихось наступальних дій кількість військовослужбовців у Кремля не вдасться. Тобто його плани вимагають цю мобілізацію все-таки почати. Контрактників, звичайно, потік їхній іде, але він недостатній. Це скоріше не потік, а якщо не струмочок, то не дуже поспішна річка. Резерв контрактників, тих людей, які готові продати дияволу душу за дуже невелику за європейськими мірками суму, вичерпується”, — пояснив російський соціолог, політичний аналітик і публіцист Ігор Ейдман.
У Російській Федерації мобілізація триває постійно, вважає радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. Він припускає, що заяви Москви про створення нових армій мають, за задумом Кремля, посіяти паніку в Україні. Ось тільки реальність сильно відрізняється від погроз.
“РФ втрачає цілі військові частини, елітні — десант, морпіхи, спецпідрозділи, контракт. 87% “регулярки”, в яку перед повномасштабним вторгненням було закачано неймовірну кількість грошей, і яку буквально демонізували в багатьох країнах, знищено”, — написав Подоляк у Telegram.
Якою є реальна мета створення нових формувань російської армії — невідомо, адже Москва не може поки що навіть повністю компенсувати втрати в уже наявних підрозділах. Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що може йтися про підготовку до агресії проти країн НАТО.
Читайте також: Кремль завдяки весняному призову розширює зусилля з примусової мобілізації — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, військовий експерт Ян Матвєєв розповів, що військовий призов до російської армії пройде в усіх куточках країни, однак методи його проведення різнитимуться залежно від регіонів. Крім того, ймовірно, увагу буде приділено особливо незахищеним категоріям громадян.