У ніч на 28 серпня в Росії знову горіла нафтобаза. Йдеться про комбінат “Атлас” у Ростовській області. Як написали російські пабліки, під час атаки два дрони впали на його територію, після чого почалася пожежа: загорілися кілька резервуарів із паливом. Два пожежні поїзди залучили, щоб загасити вогонь, але до полудня завод все ще палахкотів, інформує FREEДОМ.
Водночас влада Ростовської області повідомила, що на нафтобазі ніхто не постраждав і немає загрози поширення вогню на житлові будинки. Комбінат “Атлас” спеціалізується на зберіганні нафтопродуктів і є об’єктом “Росрезерва”, забезпечуючи паливом і російську армію.
У Ростовській області вже десятий день горить й інша нафтобаза — у Пролетарську. Пожежа там спалахнула після атаки безпілотників 18 серпня, а за кілька днів об’єкт знову піддався дроновим атакам. Для гасіння пожежі було задіяно авіацію, але полум’я не відступає.
Попри те, що база палає вже стільки, влада запевняє, що повітря нібито в нормі. Проте в регіоні зріс попит на марлеві пов’язки, а в Пролетарську скасували святкування Дня міста.
Сьогодні вранці безпілотники атакували вперше й Кіровську область. “Прилетіло” по місцевій нафтобазі “Зеніт”, пишуть російські пабліки. Місцеві жителі повідомили про щонайменше п’ять ударів дронами і зазначають, що загорілися два резервуари з паливом.
Губернатор Кіровської області підтвердив атаку, але наголосив, що горіли дрони, які нібито впали, а не ємності з нафтою, і робота підприємства не порушена.
Зі свого боку російська пропаганда посилено ігнорує тему палаючих нафтобаз і нафтопереробних заводів (НПЗ). Замість цього — наполегливо переводить фокус на Покровський напрямок фронту та обстріл України.
Голова Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко називає цю стратегію російських пропагандистів “утопічною”. Кремль не може пояснити, чому війна йде тепер на території Росії і навіщо триває так звана “спеціальна військова операція” (“СВО”).
“Повільно, але накопичення запитань відображатиметься на проблемах із мобілізацією в Росії. Сам факт, що великі гроші вже не дають можливості мобілізувати достатню кількість людей, здатних воювати в усіх напрямках однаково, перевіряється просто — ідея Росії роздавати землю в Криму за контракт є ознакою того, що там критично важливо піднімати показники”, — заявив Андрій Коваленко.
Раніше Збройні сили України підтвердили удар по нафтопереробному комбінату “Кавказ” у Ростовській області Росії. Там зберігалися нафта і паливо, які постачалися для потреб російських військ.
У ніч на 18 серпня на підприємстві зафіксовано щонайменше два осередки займання. Над реалізацією атаки працювали Збройні сили України в тандемі з Головним управлінням розвідки.
Тільки цього року дрони атакували нафтопереробні підприємства в Росії щонайменше 64 рази. Цифру вивели журналісти Російської служби BBC. За їхніми даними, близько чверті всіх атак припало на НПЗ у Краснодарському краї. У 49 випадках — там виникли пожежі.
Читайте також: 10 днів масштабної пожежі: наслідки удару по російській нафтобазі в Пролетарську обговорили експерти