Сили оборони України вразили російський військовий арсенал “Котлубань”. За даними української розвідки, напередодні туди прибув ешелон з іранськими ракетами. Наразі актуальним залишається питання, скільки ракет могло бути на момент удару, а також чи були там пускові установки. Про це сьогодні, 30 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив авіаційний експерт Костянтин Криволап.
За його словами, українська розвідка дуже ретельно відстежує місця зберігання ракет, поставлених до РФ як із Північної Кореї, так і з Ірану.
“Напередодні була інформація про те, що іранські ракети було поставлено до РФ кораблем. Так само у Росію постачаються і ракети з Північної Кореї — у контейнерах. Це відкрита інформація, тому її не важко дізнатися. Далі відстежуються місця, де можуть зберігатися. І тут я зазначу: так само як росіяни знають територію України, так само українська сторона знає територію РФ. І не лише тому, що все ретельно відстежується. Раніше багато людей їздили до Росії у відрядження, багато хто має родичів у РФ, країни мали загальну господарську схему і т.д. Тому вся ця інформація збирається та аналізується”, — зазначив Криволап.
За його словами, удар по “Котлубані” як військовому об’єкту становить особливий інтерес для Збройних сил України (ЗСУ)
“Бо це не лише арсенал для зберігання озброєння, а ще база модернізації. Тобто там є полігон, на якому росіяни відстрілюють усі модернізовані та нові види зброї. Саме сюди на зберігання було доставлено іранські ракети. Але як показали супутникові знімки після удару, склад зброї начебто залишився цілим. Однак тут є нюанс — швидше за все, метою був ешелон, який поставив іранські ракети на місце зберігання. І про це зможуть розповісти лише в українській розвідці”, — розповів авіаційний експерт.
Він також зазначив, що відкритим залишається питання про те, чи були знищені разом з іранськими ракетами пускові установки.
“Досі не зрозуміло, чи поставив Іран у РФ пускові установки? Згідно з останніми заявами іранського президента, за його “президентства” установки у РФ не передавалися, а ракети були передані раніше. Але також є велика ймовірність того, що установки були передані у Росію раніше. Поки що цю інформацію ніяк не можна перевірити”, — констатував гість ефіру.
Він також додав, що для України військовий об’єкт “Котлубань” становить особливий інтерес, тому Сили оборони України працюватимуть над тим, щоб було вражено склади з боєприпасами.
“Сподіваюся, що дуже скоро ми почуємо інформацію про це”, — резюмував Костянтин Криволап.
Читайте також: Удари по місцях запуску російських дронів зменшують вогневий тиск армії РФ на українські населені пункти, — Братчук