Тиск путінського режиму на росіян посилюватиметься і розширюватиметься, а крім незгодних, під прицілом силовиків — звичайні люди. Путінський режим насаджує росіянам вивчену безпорадність, намагаючись показати, що будь-який опір марний. Кремлівському режиму не потрібно будувати мільйонні ГУЛАГи на кшталт сталінських, адже залякування населення і так проходить успішно. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив російський адвокат Микола Полозов.
“Що стосується репресивного тиску з боку кремлівського режиму щодо населення, то цілком очевидно, цей тиск буде і посилюватися, і розширюватися. І, дійсно, вже не, скажімо так, штатні критики Кремля з-поміж опозиції під прицілом силовиків, а, в принципі, звичайні люди, які залишають певні необережні коментарі, роблять якісь заяви. Тобто ми бачимо, що коло людей, яких залучають до цього репресивного конвеєра, стає дедалі ширшим”, — зазначив правозахисник.
Полозов також прокоментував ситуацію із судом над російським опозиційним політиком Олексієм Навальним. Московський міський суд напередодні на виїзному засіданні у Володимирській колонії суворого режиму засудив його до 19 років позбавлення волі.
На прикладі таких справ влада РФ намагається залякувати іншу частину населення, демонструючи, що трапляється з відступниками, вважає адвокат.
“У Росії вже двозначними термінами здивувати нікого неможливо. Ми бачили, зокрема щодо окупованого Криму, як там виносили вироки такого ж двозначного характеру. Справу Володимира Кара-Мурзи (російський політик — ред.) у цей же ряд можна поставити, у якого нещодавно апеляція залишила в силі це рішення. І на прикладі конкретних таких кримінальних справ влада транслює через засоби пропаганди населенню основну думку: будь-який опір марний, що за це буде жорстоке покарання. Тобто фактично насаджується ось ця горезвісна вивчена безпорадність”, — сказав правозахисник.
Що стосується масовості переслідувань людей, то влада РФ підходить винятково з позиції раціоналізму, акцентує адвокат.
“Будувати багатомільйонний ГУЛАГ, як це було за Сталіна, просто економічно немає необхідності. Тому репресії відбуваються винятково за статистикою для цих органів репресивної системи. Тобто там система звітності, є певна кількість справ, за якими потрібно винести вироки, і всі, починаючи зі слідчих органів, органів прокуратури, судів, зайняті тим, щоб за потрібними векторами, на яких наголошує влада, цю статистику виправляти. І оскільки з кожним днем ухвалюють дедалі нові репресивні закони, що посилюють, забороняють, статистика зростає тільки вгору. Поки що мільйони для неї не потрібні. Достатньо тисячі справ, але це теж чимало”, — резюмував Полозов.
Читайте також: У Росії ніхто не може почуватися в безпеці — репресують всіх, — Левченко
Нагадаємо, у квітні цього року Держдума Росії ухвалила поправки, якими ввела довічне позбавлення волі за державну зраду.