Ключове завдання візитів спецпредставника Китаю у справах Євразії Лі Хуея до країн Європи, зокрема України, — збір позицій сторін і демонстрація того, що Пекін — на боці миру і зміцнює своє міжнародне посередництво. Таку думку сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Важливий посил. Це — обмін позиціями відбувся. Україна чітко окреслила свою позицію, де вона не готова поступатися, і почула роз’яснення від Китаю щодо його позиції та мирних ініціатив. Для Китаю зараз важливо зібрати такі позиції, щоб розуміти потенційно нових європейських лідерів — Польщу та Україну, і чинних лідерів — Францію та Німеччину. Зрозуміти, хто які позиції переслідує, і які займає. Після цього буде зустріч у Росії. І тільки після повернення до Китаю шукатимуть спільний знаменник, як можна привести ці позиції й поєднати їх з ініціативами Китаю”, — сказав він.
Експерт уточнив, що цей візит — просто збір позицій і демонстрація для світової спільноти, що Пекін виконує обіцянки.
“Китай пообіцяв, що буде представник, і він поїхав у це турне, щоб продемонструвати, що Китай на стороні миру, що Китай не є стороною цієї війни (як він називає “конфлікту” або “кризи”) і що він докладає зусиль до мирного врегулювання. Тобто зміцнює свій авторитет як міжнародного посередника. Це — головна мета. І донести тет-а-тет свою позицію”, — вважає Осипенко.
Читайте також: Турне зі “сприяння мирним перемовинам”: результати приїзду китайського спецпредставника до України — в обговоренні експертів
Нагадаємо, надзвичайний і повноважний посол України, заступник міністра закордонних справ України (2004-2005 рр.), посол України в США (2006-2010 рр.), посол України у Франції (2014-2020 рр.) Олег Шамшур висловив думку, що не варто очікувати нічого хорошого для України від візиту спеціального представника уряду КНР Лі Хуея до Києва. Китай діє тільки у своїх інтересах. Цей візит ще раз підтвердив, що, висуваючи так звані мирні пропозиції, Китай переслідує тільки дві мети.