Під час візиту до Пекіна Путін і Сі обговорять передачу російських земель Китаю — думка

Дмитро Васильєв. Скриншот: uatv.ua

Під час візиту президента Росії до Китаю 16-17 травня насамперед обговорюватимуться питання поставок товарів подвійного призначення, які РФ потім зможе використовувати у військових цілях. Водночас Пекін відстоюватиме свої інтереси щодо отримання частини територій Російської Федерації. Таку думку сьогодні, 14 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Дмитро Васильєв.

Він звернув увагу, що лідер Китаю Сі Цзіньпін проігнорував інавгурацію Путіна, вирушивши до Європи.

“І це був відвертий ляпас у бік Путіна. Ми пам’ятаємо кислий вираз обличчя російського диктатора, який явно був незадоволений таким становищем. Відповідно, у Китаю є своя гра, вона точно не пов’язана з інтересами Росії, а пов’язана з довгостроковими інтересами Китаю”, — вважає Васильєв.

Політолог припустив, які питання можуть обговорювати Сі та Путін під час зустрічі в Пекіні.

“Я думаю, що ключові питання, які будуть обговорюватися Путіним, це продовження поставок невійськових позицій, які потім Росія буде використовувати у військовому виробництві. Це мікросхеми, мікрочипи тощо. Друге, звісно ж, вони будуть говорити про продовження продажу енергоресурсів у Росії, у Китаї. Китай сьогодні зацікавлений у дешевих енергоресурсах, Росія готова надавати Пекіну величезні дисконти. Третє, я думаю, будуть говорити про ті землі, які Росія вже пообіцяла Китаю, що вона, по суті, відокремить від території Росії. Це буде звучати як оренда, як надання території для розвитку якогось народного господарства, поселення і так далі, Але, по суті, це буде вже відчуження території Російської Федерації”, — висловив він думку.

Також Васильєв не виключає, що Сі Цзіньпін віч-на-віч передасть Путіну те, що він почув від президента Франції Макрона.

“Напевно Макрон став перемовником від євроатлантичних партнерів, який повинен був Сі Цзіньпіну передати певні меседжі для того, щоб далі ці меседжі він передав Путіну. Очевидно, що будуть пропонувати Путіну адекватний вихід із ситуації війни, відмову від війни та налагодження процесу з деокупації всієї України й подальшого розвитку світу без цієї війни та без агресивної політики Росії”, — додав політолог.

Читайте також: Візит Путіна до Пекіна покаже, чи дослухався Сі до аргументів Європи щодо війни в Україні — думка експерта

Прямий ефір