Під час візиту до Німеччини Макрон переконуватиме Шольца передати TAURUS Україні, — Кучухідзе

Еммануель Макрон. Фото: president.gov.ua

Уперше за 24 роки президент Франції приїхав із державним візитом до Німеччини. Це історичний візит, під час якого у французького президента Еммануеля Макрона і канцлера Німеччини Олафа Шольца буде можливість обговорити низку важливих тем. Однією з них, безсумнівно, стане питання підтримки України. Зокрема, Макрон переконуватиме Шольца прискорити ухвалення рішення з передачею TAURUS Україні. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політолог Антон Кучухідзе.

За словами політолога, цілей візиту президента Франції до Німеччини насправді кілька.

“Їх умовно можна було б поділити на три частини. Перша — загальноєвропейська політика в межах Європейського Союзу. Ядру Париж — Берлін важливо демонструвати лідерство в питаннях вибудовування зовнішньої політики й в питаннях безпеки. Одним із ключових питань тут є торговельна політика в межах ЄС і можливі домовленості з Китаєм щодо торговельних відносин. Друга — двосторонні економічні відносини між Францією та Німеччиною. Третя — безпека в Європі. І в центрі цього питання, звичайно ж, підтримка України”, — пояснив політолог.

Він зазначив, що Франція ухвалила рішення про відправку військових інструкторів в Україну. Тобто та риторика, яку порушував пан Макрон щодо підтримки України, вже переходить у стадію реалізації. При цьому Франція очолює кілька коаліцій з військово-технічної підтримки України й останнім часом дуже сильно активізувалася в цьому питанні. Тому є впевненість у тому, що французький президент переконуватиме Німеччину стати активнішою і рішучішою в цьому питанні.

“Я думаю, що тут Франція буде передавати меседжі не тільки свого зовнішньополітичного відомства. З огляду на те, що вона перебуває в дуже тісному партнерстві з Британією щодо політики озброєння для України, пану Шольцу доноситимуться якісь спільні позиції, зокрема і щодо передачі Україні німецько-шведських далекобійних ракет TAURUS (“Таурус”). Поки що все вперлося в політичну волю пана Шольца. Поки що він не хоче ухвалювати рішення щодо передачі TAURUS під час виборчого процесу. Франція в партнерстві з Британією та іншими активними європейськими державами просуває більшу підтримку для України. Відповідно Макрон переконуватиме Шольца змінити свою позицію. І це природно, тому що Німеччина — це невід’ємна частина Європейського Союзу і НАТО, а також невід’ємна частина для гарантування безпеки в Європі”, — констатував експерт.

Він зазначив, що рано чи пізно Німеччині все одно доведеться ухвалювати це рішення, бо від цього залежить і єдність Європи, і її безпека загалом. Експерт також вважає, що ще одним питанням обговорення між лідерами Франції та Німеччини стане майбутній Глобальний саміт миру, який запланований у Швейцарії на 15-16 червня.

“Я думаю, що сторони узгоджуватимуть певні позиції або ж будуть там ділити якусь кількість держав, з якими вони вестимуть більшу комунікацію для прискорення процесу ухвалення тих чи інших рішень”, — резюмував Антон Кучухідзе.

Читайте також: “Мир — це не капітуляція”: Макрон застеріг від послаблення підтримки України

Прямий ефір