Перші хвилини та години після удару РФ по “Охматдиту” — згадують медики (ВІДЕО)

Евакуація дітей з "Охматдиту". Скріншот: uatv.ua

Реквієм по загиблих, присвячений пам’яті вбитих під час російської атаки на “Охматдит” в українській столиці, виконав камерний оркестр “Київ-класик” під керівництвом головного диригента Германа Макаренка. Біля знищеного корпусу дитячої лікарні провели молебень, повідомляє FREEДОМ.

Російська армія вдарила ракетою по найбільшій в Україні багатопрофільній дитячій клініці 8 липня.

“Я десь хвилини, напевно, зо дві-три [до удару] був саме в цьому кабінеті. Пішов до ординаторської. Там чи друкував документи, чи щось таке, і почув вибух… Коли я виходжу в коридор, то бачу завали, вже дроти висять. Все, що на стелі було, воно попадало”, — згадує завідувач відділенням гострої дитячої реабілітації Національної дитячої спеціалізованої лікарні (НДСЛ) “Охматдит” Павло Андрєєв.

Російська ракета зруйнувала корпус токсикології та сильно пошкодила хірургічний корпус.

“Я розумів, що насамперед виводжу всіх пацієнтів зі свого відділення. Я це зробив. У мене всі пацієнти самостійно могли пересуватися, і я всіх їх вивів якнайшвидше. Мені, звісно, ​​допомагали наші спеціалісти. Ми з одним співробітником пробіглися поверхами, знайшли пацієнтів на третьому поверсі у відділенні онкології, які самостійно не можуть пересуватися. Їх треба спустити. Ми ще по будівлі шукали носилки, поверталися та спускали двох… Знову ж таки, спочатку одного, потім іншого”, — продовжує Павло Андрєєв.

У момент ракетної атаки в “Охматдиті” перебувало понад 600 пацієнтів і щонайменше стільки ж співробітників лікарні. Невдовзі після удару до лікарні приїхали сотні містян. Вони привезли воду, респіратори та медикаменти. Із закликом допомогти до людей звернулися медики.

“Того ж дня зібралося багато людей, і тут просто був, так би мовити, мурашник, і кожен займався своєю справою. І я був дуже здивований, що всі уламки від цього вибуху були прибрані до того, як стемніло на вулиці. Тобто, це було дуже швидко. Я думав, ми розбиратимемо тижнями все це, а тут кілька годин, і все було вичищено”, — розповідає завідувач відділенням гострої дитячої реабілітації.

Пацієнтів евакуювали до інших медичних закладів Києва.

“Ми зібралися з адміністрацією, викликали свої “швидкі” та поїхали на допомогу до “Охматдиту”. Побачили жахливу ту ситуацію, де всі діти отримували інфузійну терапію, з крапельницями вже стояли під будівлею. Протягом години-двох ми звільнили одне із відділень, одне з крил. Ми підготувалися до прийому до 100 дітей, ми розставили ліжка в коридорах, але штаб нам надав лише 31 дитину. Вони всі з онкологічними патологіями. Це онкогематологічні хворі, онкологічні хворі, хворі з солідними пухлинами”, — каже генеральна директорка Національного інституту раку Олена Єфименко.

Лікарі та медсестри “Охматдиту” поїхали за своїми пацієнтами на допомогу колегам.

“Ми були ще в “Охматдиті”, залишалися. Дітки були всі в бомбосховищі, бо ще були тривоги, ми надавали їм допомогу, підключали. Потім уже приїхав автобус і привіз їх сюди [в Інститут раку]. Діти на нас реагують дуже добре. Кажуть: “О, наші приїхали!” — згадує процедурна медсестра НДСЛ “Охматдит” Катерина.

Найстаршому евакуйованому до Національного інституту раку пацієнту — 17 років. Наймолодшому — менш як рік.

“Стрес, безумовно, вплинув. Усі були в стані стресу, усі були у напрузі. Віддати належне треба батькам. Вони надзвичайну мужність та стриманість виявляли, але, скажімо, аналіз психологічного стану, який був проведений наступного дня професійними психологами високого рівня, довів, що майже всім потрібна психологічна підтримка як при гострій психологічній травмі”, — коментує завідувач відділення дитячої онкології Національного інституту раку Григорій Климнюк.

“Охматдит” — це найбільша багатопрофільна дитяча лікарня України. Тут лікували й дітей, які постраждали внаслідок російських обстрілів.

“Я думав, що там у когось є хоч якісь натяки на совість якусь, на щось таке. Але зараз розумію, що немає нічого святого, як то кажуть”, — констатував завідувач відділення гострої дитячої реабілітації НДСЛ “Охматдит” Павло Андрєєв.

https://www.youtube.com/watch?v=jStEdpqJiwY

Читайте також: Людиноненависницька риторика узгоджена Кремлем, — експерт про виправдання удару по “Охматдиту”

Нагадаємо, російська армія завдала масованого ракетного удару по Україні 8 липня, випустивши понад 40 ракет різних типів. Під ударами були Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Слов’янськ, Краматорськ. В українській столиці удару ракетою було завдано зокрема по дитячій лікарні “Охматдит”.

Читайте також: Причетних до удару по “Охматдиту” судитимуть як воєнних злочинців, — Маломуж

Прямий ефір