“Перша в Європі економіка” або лідер за кількістю санкцій: як погіршується добробут Росії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

В інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія стала “першою економікою Європи”. Експерти називають це відвертою маніпуляцією. У Москви серйозні проблеми фактично у всіх сферах економіки, а якість життя росіян різко йде вниз. Санкції Заходу щодо держави-агресора і непомірне збільшення фінансування війни проти України занулили економічний розвиток РФ, повідомляє FREEДОМ.

Європейський Союз пропонує запровадити нові санкції щодо 55 компаній і понад 60 фізичних осіб, які допомагають російській агресії проти України, повідомило агентство Bloomberg. Обмеження стосуються людей і фірм, пов’язаних із виробництвом зброї та постачанням ключових технологій і електроніки, які Росія використовує у виробництві озброєнь. Новий пакет санкцій буде вже тринадцятим від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Євросоюз має намір перекрити Москві всі шляхи обходу обмежень.

“Ми ще раз обговорили, як нам потрібно розв’язувати питання обходу санкцій. Ми, як і раніше, сповнені рішучості зробити все можливе, щоб зменшити можливості уникнути тих санкцій, які спрямовані проти Росії та Кремля”, — заявив голова Європейської ради Шарль Мішель.

Брюссель зажадав від урядів країн-членів ЄС терміново припинити незаконний потік підсанкційних товарів до Росії.

“Товари з ЄС, що потрапили під санкції, спочатку проходять через країни, що не входять до ЄС, а потім реекспортуються в Росію. А також через дочірні компанії європейських компаній, які працюють за межами союзу для виробництва товарів. Зазвичай це предмети й технології, які не є зброєю, але можуть бути використані у військових цілях і потрапити на поле бою”, — з публікації видання Politico.

З 1 березня 2024 року набуває чинності заборона Міністерства фінансів США на імпорт ювелірних виробів із діамантами та несортованих діамантів із Російської Федерації. Як повідомила пресслужба відомства, ці заходи спрямовані на виконання зобов’язань країн G7 (“Великої сімки”) із запровадження поетапних обмежень на імпорт діамантів, видобутих у Росії. У Міністерстві фінансів Сполучених Штатів також заявили, що запровадили санкції щодо трьох компаній, що базуються в Об’єднаних Арабських Еміратах, і однієї, зареєстрованої в Ліберії, за порушення режиму обмеження ціни на російську нафту.

“Сьогоднішні дії демонструють, що порушення режиму цінового обмеження тягне за собою наслідки. Разом із нашими партнерами ми маємо твердий намір перешкоджати ухиленню від санкцій, яке допомагає Росії фінансувати її протизаконну війну проти України”, — сказав представник Держдепартаменту США Метью Міллер.

Росія — абсолютний чемпіон за кількістю санкцій. Іноземні інвестори вивели з Росії інвестиції на сотні мільярдів доларів. Обіцяне імпортозаміщення провалилося. Це визнав навіть секретар Ради безпеки федерації Микола Патрушев. Москва витрачає величезні кошти на війну проти України, а витрати на соціальну сферу, охорону здоров’я, освіту та житлово-комунальне господарство (ЖКГ) урізає. Фактично всі галузі економіки зіткнулися з дефіцитом кадрів через мобілізацію та рекордну еміграцію. Інфляція, комунальний колапс, відмова від амбітних проєктів — усе це нинішня російська реальність. А заява Путіна про те, що “економіка Росії стала першою в Європі” — маніпуляція, пояснюють експерти.

“Путін бере рейтинг країн за внутрішнім валовим продуктом (ВВП) за паритетом купівельної спроможності, але без урахування кількості населення. Тоді як саме ВВП за паритетом купівельної спроможності на душу населення говорить про реальний добробут громадян країни. За цим показником Росія перебуває на 56-му місці у світі. А Португалія, яку Путін обіцяв наздогнати за 15 років, — на 41-му”, — з публікації в Telegram-каналі “Можем объяснить”.

Федеральний бюджет на 2024 рік передбачає рекордні в сучасній історії Росії витрати на військово-промисловий комплекс (ВПК) — 10,8 трлн руб. (85,06 млрд дол.). Це третина від загальних витрат. На всю “соціальну політику” відводять 7,7 трлн руб. (60,65 млрд дол.) — 21%.

Читайте також: Останні рублі — на війну: Росія зупинилася у розвитку (ВІДЕО)

Прямий ефір