Перша світова гібридна війна з гарячими точками у кількох частинах світу вже йде, — Васильєв

Дмитро Васильєв. Скриншот: uatv.ua

Висока ймовірність, що не всі чотири окремі законопроєкти про допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим пріоритетам національної безпеки, представлені спікером Палати представників США Майком Джонсоном, будуть проголосовані. Про це сьогодні, 17 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Дмитро Васильєв.

“Маленький коментар щодо того, що легше проголосувати чотири законопроєкти, ніж один. Це, знаєте, коли ви їдете якимось видом транспорту з однієї точки в іншу, з одного міста в інше, вам треба або одним поїздом доїхати з центрального вокзалу одного міста на центральний вокзал іншого міста, або ж вам доведеться там автобусом їхати, потім поїздом, потім ще раз автобусом, потім ще раз поїздом. Ось як легше? Мені здається, сісти в один автобус та доїхати. Так само голосування одним загальним законопроєктом буде набагато легше, ніж чотири закони. Імовірність того, що чотири закони будуть не проголосовані або один із них затягне три інші, які начебто проголосувалися, а один ні, велика. Тому краще голосувати пакетом”, — сказав він.

Політолог зазначив, що Україна стала заручником внутрішньополітичної ситуації в США, коли триває запекла боротьба між Джо Байденом та Дональдом Трампом, які мають свої політичні амбіції стати президентом США на наступні чотири роки. 

“Ми розуміємо, що це вибори не лише президентські, але й до Конгресу. Тож ми заручники цієї політичної боротьби. І я думаю, що не лише Україна, але й увесь світ зможуть відчути ці проблеми у майбутньому. Тому що ми семимильними кроками йдемо до великої світової гарячої війни. Зараз, на мій погляд, йде перша світова гібридна війна з гарячими точками в кількох частинах світу, а далі буде велика… Треба ухвалювати радикальні рішення швидше, і тоді ми можемо не дійти до великої гарячої світової війни. Західні лідери, на жаль, цього не розуміють. Я думаю, що Китай дуже добре розуміє і зараз активно готується, на відміну від західного світу”, — сказав Васильєв.

Читайте також: Чотири окремі пакети допомоги: спікер Палати представників США представив свій план допомоги Україні

Нагадаємо, раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Сполучених Штатів Джон Кірбі заявив, що Палата представників США має якнайшвидше поставити на голосування питання фінансування Ізраїлю та України. Також до Конгресу США звернулася голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Прямий ефір