Російська ракетна атака 16 грудня стала однією із найсерйозніших за наслідками для енергосистеми України. Попри те, що протиповітряній обороні вдалося збити понад 60 ракет, декілька вразили об’єкти енергетики. У низці областей та міст електроенергія зникла на кілька днів. Найдовше сидіти у темряві довелося мешканцям Київської та Дніпропетровської областей. Тепер вони діляться набутим досвідом виживання, повідомляє FREEДОМ.
Дніпро тоді залишилося не лише без світла — у багатьох районах міста не було також води, мобільного зв’язку та інтернету. Це дуже ускладнило роботу магазинів, заправок, та й життя людей загалом. Подібні блекаути для українців — це робота в режимі максимальної економії всіх ресурсів. Але якщо добре підготуватися до екстремальних ситуацій, їх цілком можна пережити.
Залишатися зі світлом, наприклад, допомагають новорічні гірлянди. Вони працюють від батарейок. Єдиний мінус — елементів живлення вистачає лише на кілька годин. Проте ситуацію покращать півтора десятки акумуляторів. Якщо їх зарядити заздалегідь, кілька вечорів можна прожити зі світлом. До того ж гірлянди створюють святкову атмосферу.
Більш потужний акумулятор із перетворювачем напруги дозволяє навіть користуватися електроприладами. Якщо використовувати економно, телефони всієї родини можна зарядити кілька разів, не виходячи з дому.
На жаль, для тривалої роботи ноутбука його потужності не вистачає. Тому тим, чия робота залежить від ноутбука та інтернету, доводиться шукати місця, де є необхідні умови. Наприклад, у “Пунктах незламності”. У них можна зарядити телефони та іншу техніку.
Сюди приходять усі, хто вимушено залишається без електроенергії, для того, щоб зарядити техніку та за відсутності зв’язку повідомити про себе близьким через соцмережі. Завдяки “Пунктам незламності” вболівальники не пропустили фінал Чемпіонату світу з футболу: гру в умовах блекауту могли дивитися тут.
У невеликому селищі Димер під Києвом тимчасовим робочим місцем для журналістів стала підсобка магазину. Торгова точка працює на генераторах, і в ній не відмовляють тим, хто потребує допомоги.
“Якщо хтось думає, що українців можна зламати, зануривши їх у темряву, він глибоко помиляється. Ми завжди знайдемо вихід із будь-якої ситуації”, — каже мешканець Димера Валерій Бакус.
Як пручаються путінському енергетичному терору, люди показують у соцмережах: школяр робить уроки на підлозі в магазині, медики у світлі ліхтариків проводять операцію, глядачі підсвічують сцену артистам Національної філармонії.
Мешканка Києва Світлана в одній із груп у соцмережі запропонувала сусідам, які мають в будинках електроплити, прийти до неї, щоб приготувати їжу. Буквально за кілька годин пост позначили майже 2 тис. осіб. У коментарях свої контакти також почали залишати охочі допомогти.
“Якщо буде, приміром, повний блекаут, не буде ані води, ані газу, нічого, то я закликаю людей — давайте, виходьте на вулиці. Виходьте та гукайте з вікон, візьміть мангали, розкладні стільці, столи, беріть дітей. Це можна пересидіти в такій добрій атмосфері, щасливій. А не залишатись закритим вдома у повній темряві”, — пропонує мешканка Києва Світлана Куличкіна-Білогірцева.
Із кожним новим масованим ракетним ударом росіян українці стають дедалі витривалішими та винахідливішими. І все більше людей готові приходити на допомогу тим, хто її потребує.
Читайте також: На знак солідарності з Україною найвідоміші локації світу погасили світло (ВІДЕО)