Перевага Росії в авіації на фронті — тимчасова, — Варченко

Іван Варченко. Скріншот: uatv.ua

Російські окупаційні війська продовжують використовувати авіацію на лінії фронту, супроводжуючи сухопутні війська. Однак, за останні дві доби Збройним силам України (ЗСУ) вдалося збити шість російських літаків, що є явним свідченням про те, що перевага Росії в авіації є тимчасовою. Про це сьогодні, 19 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Росія використовує свій потенціал у повітряних силах і, звичайно ж, літаки відпрацьовують і по мирних цілях, по тилу в Україні. Але головним чином по фронтовій зоні, супроводжуючи дії своїх сухопутних військ, техніки, авіаційними нальотами, ударами по місцях зосередження українських військ”, — сказав він. 

На його переконання, перевага Росії в авіаційній складовій є тимчасовою.

“Значною мірою ми показуємо, що вона тимчасова, тому що, коли працює українська система ППО, літаки падають, і не по одному, а можливо, і по декількох у врожайні дні, коли два, три літаки в один день”, — наголосив Варченко.

Як він зазначив, російські війська втрачають літаки “не позавчорашнього дня”, а четвертого покоління. Наприклад, винищувачі Су-34 і Су-35.

“Кілька днів тому — три літаки, на початку січня — три літаки, сьогодні — ще два літаки. Це відчутно для російських Військово-космічних сил. У Росії — близько 250 відповідних літаків, які дають змогу працювати і ракетами, і керованими авіабомбами по фронту. Українські Сили оборони за весь час знищили вже близько 40”, — акцентував експерт.

Варченко наголосив, що коли Україна матиме значну кількість систем ППО, перевага, яку мають російські літаки на фронті, піде в минуле.

“І дуже швидко. Вони зараз обережно, після наших вдалих ліквідацій, досить обережно придивляються до тієї чи іншої ділянки фронту. І, звісно ж, щойно вони бачать, що наші засоби ППО розташовані десь в інших місцях, вони тут же нарощують на цій ділянці свою активність. Тому нам важливо тримати це питання на порядку денному перед нашими партнерами. Нам важливо нарощувати ці засоби, щоб їх було достатньо, зокрема для роботи по фронту”, — підсумував Іван Варченко.

Читайте також: Ворог 18 разів намагався прорвати українську оборону на Мар’їнському напрямку, здійснив 16 штурмів на Херсонському — зведення

Нагадаємо, зранку 19 лютого Повітряні сили ЗСУ знищили ще два російські літаки — винищувач-бомбардувальник Су-34 і винищувач Су-35С. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Літаки завдавали ударів керованими авіабомбами по позиціях українських військ.

Прямий ефір