Переслідування за висловлювання в соцмережах стали типовим явищем у путінській Росії — історії громадян (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Москвич Олександр Коломієць має виплатити 300 тисяч рублів штрафу через коментарі до допису в соцмережі. Його дії російський суд розцінив як виправдання тероризму з використанням інтернету. У коментарі чоловік написав про мобілізацію. Переслідування за висловлювання в соцмережах стали типовим явищем у путінській Росії, повідомляє FREEДОМ.

А Невський районний суд Петербурга відправив до СІЗО місцевого жителя Миколу Веприкова у справі про поширення “фейків” про російську армію. Приводом для кримінальної справи стали повідомлення в соцмережах про війну Росії проти України, які Веприков публікував із березня до червня торік. Петербуржець писав про загибель мирних жителів і військових в Україні.

“Веприков визнав авторство постів, але він заперечує свою провину в поширенні “фейків”. Чоловіка затримали вранці 23 червня після обшуку, під час якого в нього вилучили всю техніку. Того самого дня йому висунули обвинувачення. Веприков перебуває в СІЗО-1 “Хрести””, — ідеться в публікації видання “ОВД-Инфо”.

Прокурор на дебатах у суді запросив 9 років колонії для автора Telegram-каналу “Настоящее преступление” Руслана Ушакова. Чоловіка переслідують за чотирма статтями кримінального кодексу: поширення “фейків” про російську армію, реабілітацію нацизму, виправдання тероризму і розпалювання ненависті. А підставою для звинувачень у таких серйозних злочинах стали повідомлення в чаті Telegram-каналу про обстріли російською армією Маріуполя і вбивства російськими військовими мирних жителів в Україні. За версією слідства, були там нібито і заклики до насильства щодо Володимира Путіна. На суді Ушаков заявив, що його на допитах катували. Суддя відхилив запитання обвинувача про те, чи може обвинувачений показати сліди тортур.

“На мене був тиск, фізичний і моральний. Мене били і катували електрошокером. З метою, що мені потрібно говорити слідчому”, — сказав Ушаков під час виступу на засіданні суду.

На сім діб через фото із символікою полку “Азов” у профілі в соціальній мережі вишу заарештували двох студентів із Єкатеринбурга Максима Корлиханова і Семена Бушмакіна. Їх визнали винними за статтею про поширення екстремістських матеріалів. Правопорушення, згідно з постановою суду, вони вчинили разом.

“Діючи спільно з іншою встановленою адміністративним органом особою, з використанням локальної мережі “Уральського державного університету шляхів і сполучень”, у профілі під ім’ям “СДМ” змінив графічне представлення профілю, встановивши графічне зображення шеврона Українського воєнізованого націоналістичного об’єднання “Азов””, — ідеться в ухвалі суду.

До районного суду надійшла кримінальна справа про військові “фейки” проти Яна Куликова — власника книжкового магазину в Солігаличі Костромської області. Причиною переслідування теж стали публікації Куликова в соцмережі. В одному з постів йшлося про обстріл російською армією житлових кварталів Нікополя, в іншому — про удари російської армії по цивільній інфраструктурі та мирних жителях Маріуполя, Одеси, Краматорська, Харкова, Вінниці, Кременчука, Часів Яру та інших українських міст. До кримінального переслідування на Куликова кілька разів заводили адміністративні справи і штрафували.

“Я хочу бачити однодумців, допомагати звільнитися від впливу пропаганди людям, які проживають зі мною в одному місті. Безумовно, були люди, яких я зміг переконати, ну або хоча б змусити замислитися над тим, що в країні щось іде не так, але таких набагато менше”, — сказав Ян Куликов у коментарі виданню “7Х7”.

У Ленінградській області невідомі зафарбували антивоєнні написи на магазині Дмитра Скуріхіна. Бізнесмен проходить у справі про повторну дискредитацію армії. У лютому його відправили до СІЗО, а у квітні перевели під домашній арешт. На магазині залишився тільки 6-метровий напис “Мені потрібен мир”. Але навіть за таку фразу в путінській Росії можуть завести кримінальну справу.

Читайте також: “Ситуація зараз гірша, ніж була в Радянському Союзі”: росіянам, які протестують проти війни, загрожують тюремні терміни

Як повідомлялося раніше, щодня в російських судах розглядають щонайменше п’ять справ за політичними статтями. Кримінальні справи найчастіше відкривають за такими статтями: публічне виправдання тероризму, поширення “фейків” про російську армію, держзрада, розпалювання ненависті та реабілітація нацизму. У дискредитації армії звинувачують за найрізноманітніші дії, які побічно можуть бути пов’язані з Україною.

Прямий ефір