Північноатлантичний альянс розпочав пошуки наступника його глави Єнса Столтенберга ще 2023 року. Однак тільки через рік країни-учасниці нарешті можуть обрати нового генерального секретаря НАТО. Ним, найімовірніше, стане прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Про це сьогодні, 23 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
“Стверджувати, звичайно, рано. Треба дочекатися офіційного рішення. Але якщо букмекери приймають ставки, то можна з гарним коефіцієнтом вірогідності говорити: це один із неформальних доказів того, що Рютте розглядають як кандидата на посаду генсека НАТО”, — зазначив експерт.
За його словами, ще одним доказом неформальних переговорів щодо кандидатури Марка Рютте на посаду генсека НАТО є запрошення його на засідання Більдерберзького клубу.
“Три тижні тому він був запрошений до Мадрида на засідання Більдерберзького клубу, де, як ми знаємо, в неформальних умовах обговорюються глобальні тренди. І це ще одне підтвердження, що так, його кандидатура є консенсусною”, — пояснив гість ефіру.
Він також зауважив, що деякі країни, які вважаються провідниками особливої політики щодо Росії всередині Європи, мали певні заперечення щодо кандидатури Рютте на посаду генерального секретаря Альянсу.
“Але наразі ці заперечення зняті або заблоковані, тому видимих перешкод для того, щоб Марк Рютте став новим генсеком Альянсу, наразі не спостерігається”, — резюмував Ігор Попов.
Читайте також: Рютте, як досвідчений політик і парламентер, вважається прийнятною кандидатурою на посаду генерального секретаря НАТО, — Яхно
Раніше повідомлялося, що новим генеральним секретарем НАТО може стати прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Його єдиний конкурент на пост глави Північноатлантичного альянсу, президент Румунії Клаус Йоганніс, зняв свою кандидатуру. Таким чином, у жовтні НАТО замість Єнса Столтенберга має очолити Рютте. Як один із найдосвідченіших політиків Європи, він відомий своїми твердими позиціями з питань безпеки та міжнародного співробітництва.