Перемовини китайського лідера з кремлівським диктатором не варто розглядати як загрозу Україні, — експосол

Перемовини китайського лідера Сі Цзіньпіня з кремлівським диктатором Володимиром Путіним у Пекіні можна було б розглядати як загрозу Україні, якби вони закінчилися будь-якими домовленостями стосовно надання КНР військової допомоги РФ, якимись домовленостями щодо постачання озброєнь, боєприпасів, безпілотників тощо. Але цього не відбулося. Про це сьогодні, 24 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив надзвичайний і повноважний посол України в КНР (1999-2001 рр.), співголова Українсько-китайської ділової ради Ігор Литвин.

“Наскільки мені відомо, нічого подібного в Пекіні не сталося. Ба більше, практично візит був націлений на участь Москви серед 130 інших країн у ювілейному форумі ініціативи Сі Цзіньпіна “Один пояс — один шлях”. І за підсумками взагалі важко сказати, що десь фігурують якісь домовленості закріплені, офіційно зафіксовані. Раніше передбачалося, що у складі делегації Путіна будуть глави “Роснефти” і “Газпрома”. Нічого цього не було. Відповідно, нічого не було підписано. І тим більше, якщо говорити про те, обговорювали Україну, чи не обговорювали — нам цього невідомо. Але жодної згадки про Україну ні в яких резолюціях, ні в яких підсумкових пресрелізах немає абсолютно. Тому не думаю, що таку зустріч можна розглядати як загрозу”, — сказав він.

Також експосол звернув увагу на оформлення форуму.

“Тим більше задник цього форуму був оформлений блакитного кольору, на якому простягається прапор України. Синьо-жовтий прапор України. І під час виступу Путіна він був той самий. Я бачу, як фахівець у галузі Китаю, у цьому невеликий, кажучи вуличною мовою, прикол із китайського боку. Тому що церемоніал і різні такі речі — це дуже поширена традиційна зброя Китаю, яка дає натяки там, там, там — а ви розумійте самі. Тому це дуже надихає, ось так, як вони оформили сцену, — це дивовижно. Браво! [Просто так нічого не робиться], особливо в Китаї”, — висловив думку Литвин.

Читайте також: Росія — Китай: про непрості відносини Москви і Пекіна говоримо з експертами

Нагадаємо, раніше Литвин висловив думку, що немає причин, через які представник Китаю не міг би бути присутнім на мальтійському форумі з обговорення української формули миру, який проведуть 28-29 жовтня.

Прямий ефір