Перемога України над Російською Федерацією дозволила б реінтегрувати Придністров’я в іншу частину Молдови. Таку думку сьогодні, 30 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політичний аналітик, колишній представник Молдови в Раді Європи та в ООН Олексій Тулбуре.
“Що стосується Придністров’я, то перемога України над Росією дозволила б реінтеграцію цього регіону в іншу частину Молдови, остільки Придністров’я сьогодні існує коштом підтримки з боку Російської Федерації. І ця підтримка зменшується через ослаблення РФ і економічного, і політичного, і військового. Звідси ось ця ідея, що після перемоги України вирішення конфлікту стане можливим”, — сказав він.
Уряд Молдови всіляко уникає форсування конфлікту, оскільки країна не захищена від ракетних обстрілів, які може завдавати Російська Федерація.
“Київ пропонував більш форсовано вирішувати цей конфлікт. Кишинів (Молдова) боїться не сухопутного вторгнення, а боїться бомбардувань. Молдова не захищена від ракетних обстрілів. Тому ми виступаємо за більш поступове вирішення цього конфлікту. Молдова зацікавлена в тому, щоб Україна здобула перемогу, і ми послідовно надавали підтримку і будемо надавати підтримку. Ми надаємо територію для транспорту в Україну і з України, різного роду товари та продукти тощо. Безпосередньо допомагаємо медикаментами та продуктами харчування. Одним словом, робимо все можливе для того, щоб долучатися до цього спільного зусилля з надання підтримки Україні”, — пояснив він.
Молдова беззастережно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України й заявляє про це на всіх міжнародних майданчиках, зазначив політичний аналітик.
“Підтримка Молдови виражається ще в тому, що ми поділяємо позицію України в тому, як війна має закінчитися — закінчитися вона повинна звільненням території від загарбників і відновленням територіальної цілісності України. Це можливо в результаті успішних бойових дій на полях битв. Президент Молдови цю формулу поділяє і відкрито про це говорить. У Молдові є люди, які говорять про те, що не все однозначно, що необхідно розпочати беззастережні й безумовні переговори, не розуміючи або не визнаючи того, що переговори без припинення агресивних дій Російської Федерації, без очищення територій — це дії на користь загарбників. Тому керівництво країни вважає за потрібне наголошувати й на міжнародних майданчиках, і з будь-якого приводу, що ми офіційно виступаємо за те, щоб територія України була очищена. І тільки тоді можна розпочинати переговори про повоєнний устрій світу, про репарації тощо”, — розповів він.
Читайте також: Придністров’я та пропаганда: які можливості щодо дестабілізації ситуації в Молдові може використати Москва, розповів експерт