Сполучені Штати Америки ввели нові обмеження щодо Росії. У списку санкцій США майже 200 юридичних і 30 фізичних осіб. Зокрема, російський конструктор Олександр Захаров, який брав участь у розробленні безпілотників “Ланцет”, і члени його сім’ї. Під обмеженнями тепер і низка російських банків, Московський державний технічний університет імені Баумана, підприємства військово-промислового комплексу. А ще під санкції потрапили компанії з Об’єднаних Арабських Еміратів, Китаю, Туреччини та деяких інших країн, повідомляє FREEДОМ.
У новому санкційному пакеті США обмеження щодо енергетичного, фінансового та військово-промислового секторів. Під санкціями тепер “Санкт-петербурзька біржа” — найбільший у РФ майданчик із торгівлі іноземними та російськими цінними паперами. Торги іноземними акціями там уже призупинили. Акції самої “СПБ біржі” після повідомлень про санкції впали на понад 20%.
Вашингтон вніс до списку санкцій і дочірню компанію “Новатек”, яка реалізує проєкт “Арктик СПГ-2”. Він передбачає будівництво трьох черг з виробництва скрапленого природного газу потужністю понад 6,5 млн т на рік кожна.
У списку Мінфіну США також фізичні та юридичні особи, причетні до виробництва безпілотників “Ланцет”, які російська армія використовує проти України. Під обмеження потрапив розробник дронів Олександр Захаров, його сім’я і пов’язані з ним компанії, зокрема “ЗАЛА Аеро”, яка продає дрони російському Міністерству оборони.
“Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США продовжує руйнувати мережі та канали, якими Росія намагається підтримувати свої збройні сили. Сьогоднішні санкції спрямовані проти фізичних і юридичних осіб, які сприяють безчесній війні Росії проти України шляхом надання їй таких необхідних технологій і обладнання з третіх країн”, — з повідомлення на сайті Міністерства фінансів США.
“Відчувається, що наші західні партнери підійшли зі знанням справи. Я побачив там такий цікавий банк, як “Абсолют”, який обслуговував імперію Ротенбергів (Аркадій Ротенберг — російський олігарх, який перебуває під санкціями Євросоюзу і США, — ред.).і має відношення до обслуговування пенсійного фонду російської залізниці (РЖД), там багато корупційних схем проходило через той банк. Якщо узагальнити, то вони давно знали про ці банки, що їх часто використовують для ухилення від санкцій, і зараз вони перекрили останні можливості щодо розрахунку за кордоном, там, де це заборонено санкціями для росіян”, — розповів фінансовий аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.
Сполучені Штати прагнуть перекрити Москві шляхи обходу санкцій. Йдеться про постачання товарів подвійного призначення, які Росія використовує для озброєння російської армії. Тому до санкційного списку Мінфіну США потрапили не тільки російські компанії.
“Під ці санкційні обмеження потрапили компанії, зареєстровані в Китаї, Арабських Еміратах, Казахстані, Туреччині. Увесь той тіньовий трафік, який забезпечує постачання високотехнологічних товарів до Російської Федерації, без яких виробництво військової техніки неможливе”, — зазначив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Товари подвійного призначення Кремль намагається отримувати через країни Центральної Азії:
- Таджикистан;
- Узбекистан;
- Киргизстан.
Однак у регіоні є держава з більш жорсткою позицією.
“Казахстан зайняв досить цікаву позицію. Він формально приєднався до санкційних обмежень. Ба більше, пан [президент Республіки Казахстан Касим-Жомарт] Токаєв чітко проголосив, що країна контролюватиме можливість обходу санкційного обмеження Росією за допомогою використання казахських компаній”, — додав Пендзин.
Працюють над тим, щоб перекрити Москві лазівки для обходу санкцій, і в Євросоюзі. За інформацією агентства Bloomberg, найближчими днями офіційний Брюссель погодить 12-ий пакет санкцій щодо Росії. Він передбачає обмеження на торгівлю товарами сукупною вартістю близько 5 млрд євро. Серед іншого, обговорюється також заборона на працевлаштування росіян у так звані “чутливі” сектори ЄС.
Читайте також: Міністерство фінансів США запроваджує потужний пакет санкцій проти РФ — деталі