Перехід на F-16, розмова з Мішелем, робота дипломатії та нові пакети підтримки: президент Зеленський підбив підсумки 729-го дня війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Українська влада та дипломати працюють над тим, щоб розширити представництво України у світі. Торік були відкриті нові посольства України в Африці й загалом був досягнутий більший рівень взаємодії з лідерами та країнами на Африканському континенті. На цей рік у планах додати більше активності та потенціалу співпраці, зокрема, на напрямку Латинської Америки. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 22 лютого, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Почав день верховний головнокомандувач із проведення Ставки. Не лише щодо оперативної ситуації на передовій зараз, але й також з інших стратегічних питань, зокрема підготовки України до переходу на F-16.

“Була спеціальна доповідь про це. Усі параметри щодо першої партії літаків: конкретні терміни постачання, необхідне технічне та інфраструктурне забезпечення. Деталі позитивні. Цьогоріч наші Повітряні сили стануть сильнішими, і це — фундаментальне завдання. Конкретно — це захист від російських керованих авіабомб і загалом нові можливості на лінії фронту. Звичайно, були на Ставці сьогодні й доповіді головкома, розвідки, міністра оборони та інших урядовців, які відповідають за озброєння. Особлива увага — кільком напрямкам: Авдіївському та південним”, — розповів Зеленський.

Глава держави провів зустріч із представниками держав-партнерів — із членами дипломатичного корпусу, які працюють в Україні.

“Дуже важливо, що в нашій столиці, у нашій країні триває нормальна дипломатична робота, навіть можна сказати — рутинна робота між українськими дипломатами та іноземними представниками, між нашими інституціями та міжнародними організаціями. І я вдячний кожній державі, кожному лідеру, чиї представники в Україні та з Україною. Це одне зі свідчень віри в нашу державу, поваги до українського народу й довіри до нашої сили, до нашої здатності досягати українських цілей”, — наголосив він.

За словами президента, говорили, серед іншого, про необхідність чіткої та принципової співпраці заради реалізації формули миру, більшої безпеки для України і для кожної з країн, і внутрішньої трансформації України.

Говорив глава держави з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.

“Дуже конкретна розмова, максимально — про наші спільні інтереси, усіх європейців. Я вдячний тобі, Шарлю, пане президенте, за цілковиту конструктивність. Перше — абсолютно неприйнятна ситуація на кордоні з Польщею. Поінформував про нашу українську ініціативу негайної зустрічі на кордоні наших представників, України та Польщі, а також Європейської комісії. Я вдячний за підтримку, готовність докласти своїх зусиль для того, щоб якнайшвидше захистити інтереси європейської безпеки та повернути всій ситуації суто правовий характер. Домовлятися варто, і пропозиції України цілком конкретні. Друге. Обговорили наші зусилля щодо європейської інтеграції та необхідність якнайшвидшого затвердження перемовної рамки для України — затвердження державами-членами Євросоюзу. Мета абсолютно раціональна — уже в першій половині року, навіть до червня, можемо почати перемовний процес. І це буде найкращим сигналом усім, хто не вірить у Європу, що наше єднання справді міцнішає”, — поінформував Зеленський.

Також глава держави відзначив одразу кілька країн за пакети підтримки для України.

“Данія — оголошено вже 15-й оборонний пакет. Боєприпаси, дрони, посилення наших воїнів. Дякую. Ціную, що всі наші домовленості з Метте, пані прем’єр-міністром Данії, ідеально реалізовуються. Велика Британія — є оголошення про підготовку пакета, і зокрема він додасть сили для відбиття російських штурмів. Є пакет від Нової Зеландії, який посилить нашу логістику, розвідку і зв’язок. А також за підтримку в тренуванні наших воїнів. Що більше з Москви лунає божевільних заяв, то більшою повинна бути наша сила. Тільки сила нашого захисту життя, нашої здатності досягати власних цілей може повернути Росію до стану хоча б часткової тверезості. Російське божевілля повинне програти цю війну. Ми зробимо все для цього. Дякую всім, хто б’ється заради України, працює заради України та допомагає!” — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Україна готує нові безпекові угоди із союзниками: основні положення — в аналізі підписаних

Прямий ефір