Переговори з Росією про мир будуть тільки на умовах України – деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

В Офісі президента України (ОПУ) допускають: якщо Москва відмовиться від своїх ультиматумів, то, можливо, представники РФ візьмуть участь у другому Саміті миру. Як заявив керівник ОПУ Андрій Єрмак, Київ представить Москві план завершення війни після його узгодження з партнерами. Але жодних поступок у тому, що стосується суверенітету та територіальної цілісності України, Кремлю від Києва чекати не варто, повідомляє FREEДOM.

Росія вимагає, щоб Україна відмовилася від вступу до НАТО, а її Збройні сили покинули чотири українські області. Такий ультиматум для початку мирних переговорів озвучив Путін. Лідери держав-союзників України назвали такі вимоги неприйнятними. Риторика російського диктатора свідчить про те, що Москва не хоче завершення війни. За словами віцепрезидентки США Камали Гарріс, це не російський “мирний план”, а план капітуляції України. Такої ж думки дотримуються в Євросоюзі.

“Продовження агресії Росії проти України свідчить про відсутність реальної зацікавленості у світі. Неприйнятні вимоги Путіна спрямовані на те, щоб узаконити вторгнення та підірвати мирні зусилля, тоді як Росія переозброюється та готується до тривалої війни. Агресор не може диктувати умови припинення вогню”, — прокоментував Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у соцмережі Х.

Путін виступив зі своєю заявою напередодні Глобального саміту миру. За підсумками заходу учасники підписали спільне комюніке. У ньому три ключові моменти: повернення Запорізької атомної електростанції під контроль України, забезпечення вільного та безпечного судноплавства в Чорному та Азовському морях, а також звільнення всіх військовополонених шляхом повного обміну й повернення в Україну всіх незаконно депортованих Росією українців. За своєю суттю Глобальний саміт — це платформа, створена для старту мирного процесу. Але сьогодні ні про переговори Києва з Москвою, ні про заморожування бойових дій не йдеться.

“Заморожування конфлікту сьогодні, коли іноземні війська окупують українську землю, не є рішенням. Фактично це рецепт майбутніх агресивних війн”, — заявила голова Європейської комісії Урсула Фон Дер Ляєн.

“Усі ми віддані побудові стійкого миру. Але, як уже було сказано, таким миром не може стати українська капітуляція. Тому передумовою миру є допомога Україні у відбитті агресії”, — заявив під час свого вступу на саміті президент Франції Еммануель Макрон.

 “Негайне припинення вогню без серйозних переговорів і плану досягнення справедливого та довготривалого миру лише на основі так званих “нових реалій” тільки легітимізує територіальні захоплення Росії”, — додав канцлер Німеччини Олаф Шольц.

На саміт до Швейцарії приїхали лідери та представники 101 країни та міжнародної організації. Росії серед них не було. Її на захід не кликали.

“Ми готові шукати шляхи, зокрема через ті країни, які мають діалог із Російською Федерацією, щоб цей план, ці напрацювання були передані, комуніковані представникам країни-агресора. Якщо країна-агресор перестане ставити ультиматуми, а почне дослухатися до цієї позиції, ми зможемо говорити про те, що на наступному, другому саміті в певному форматі представники Росії можуть бути залучені”, — прокоментував заступник керівника ОПУ Ігор Жовква.

Більшість учасників Саміту миру підтримують позицію Києва. Але представники Туреччини, Саудівської Аравії та Кенії заявили: на їхню думку, саміт був би продуктивнішим, якби до Швейцарії прибула російська делегація.

“Якби Росія була зацікавлена в мирі, то не було б цієї війни. Ми повинні разом визначитися, що значить для міжнародної спільноти справедливий мир і як його можна досягти дійсно надовго. Статут ООН є основою для нас. А потім, коли план дій буде вже на столі, всіма узгоджений і зрозумілий для всіх народів, він буде озвучений і представникам Росії, щоб на другому Саміті миру ми змогли зафіксувати реальне закінчення війни”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

На довгу роботу часу немає. За словами українського президента, підготовка другого Саміту миру займе місяці, а не роки. Коли саме відбудеться захід, поки що невідомо. Як повідомляє інформаційне агентство Bloomberg, наступний Саміт миру може відбутися восени 2024 року.

Читайте також: Жорстка відповідь Путіну, діалог з країнами Глобального півдня і надія на справедливість: Саміт миру в оцінках експертів

Прямий ефір