Передаючи Росії ракети малої дальності, Іран підштовхує США до діалогу — думка Буряченка

Олексій Буряченко. Фото: uatv.ua

За десятиліття ізоляції Іран не лише знайшов способи оминати санкції, але й має можливість фінансувати та підтримувати терористичні організації. Саме тому щодо Ірану необхідно застосовувати асиметричні дії. Таку думку сьогодні, 12 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук Олексій Буряченко.

“Я думаю, що Іран намагається використати слабкість Російської Федерації та отримати гуманітарну складову. Про це говорив один із парламентаріїв Ірану, було озвучено, що за ракети вони отримають сою та пшеницю з Росії. Але я думаю, що крім цього, ще стоїть фінансове питання, тому що їм потрібно десь брати фінансову складову”, — сказав він.

Буряченко вважає, що пріоритетним для Ірану є поновлення ядерної програми.

“І передачею такої балістики, наголошую, малої дальності, не середньої, не великої, а саме малої дальності, можливо, Іран ніби підморгує Сполученим Штатам, що він готовий до розморожування та продовження своєї ядерної програми, щоб максимально підштовхнути Сполучені Штати до діалогу. Я не думаю, що Іран після цього буде готовий пожертвувати своїм пріоритетом і надалі співпрацювати з Російською Федерацією”, — висловив думку політолог.

Він пояснив це тим, що ракети малої дальності будуть легкою ціллю для української протиповітряної оборони.

Читайте також: У Європейському Союзі готують відповідь на постачання Іраном ракет Росії, — Стано

Нагадаємо, Україна може розірвати дипломатичні відносини з Іраном, якщо Київ зафіксує факт застосування Москвою балістичних ракет, отриманих від Тегерана. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ України. Тим часом США та Велика Британія розширили списки санкцій за рахунок нових осіб і компаній з Росії та Ірану.

Прямий ефір